Kawa hareketinden Basına ve kamuoyuna

Read Time:1 Minute, 50 Second


KAMUOYUNA!

Değerli Kürdistan Halkı ve Dostları;

Kürdistan’ın güneyinde askeri üslenme alanlarını artıran Türk devletii; kendi siyasi egemenliğindeki topraklarda davrandığı gibi bir rahatlıkla arzuladığı her yere ordu güçlerini yerleştirmektedir.

Mayıs ayı başlarında bölgede konuşlu birlikleri ziyaret eden TC Savunma Bakanı Hulusi Akar; HPG gerillalarının kontrolündeki kritik dağlık bölgelerde kalıcı üsler kuracaklarını açıkladı.

Tüm bu geniş mevzilenmeden, Türk devletinin gerçek hedefinin Kürdistan’ın güney parçasını ilhak etmek olduğu gerçeği gözler önündedir. Bunun yanı sıra PKK bünyesinde örgütlü, disiplinli, atak, diri, savaşkan, fedakar Kürd silahlı güçlarinin tasfiyesine yöneliktir.

Sadece bu da değil!

Aynı zamanda ABD’nin 1991’den beri uygulamakta olduğu Genişletilmiş Orta Doğu Projesi’ni de (GOP) bu yoldan akamete uğratmak istemektedir. Bütün bu hamlelerin ABD’ye rağmen ve hatta ona karşı yapıldığı açıktır. Artık bu amaçlarını gizleme ihtiyacı da duymuyorlar. Bu askeri yerleşim ve manevralarla, ABD’ye karşı örtük bir savaş verilmektedir.

Bugün Türk devleti, Kürd gerillalarına karşı bir katliam gerçekleştiriyor. ABD Başkanı sayın Joe Biden’e 24 Nisan 2021 tarihinde yaptığı konuşmasını hatırlatıyoruz. 1915 Ermeni Soykırımı’na atıfta bulunarak; “Tarihi teyit ediyoruz. Bunu suçlamada bulunmak için değil, yaşananların bir daha asla tekrarlanmamasını garanti etmek için yapıyoruz“ dediğinin gereğini yapması çağrısında bulunuyoruz. Bir felaket yaşanmadan Türk barbarları durdurulmalıdır. Ama bugün bu yapılmalıdır. Bir felaket yaşandıktan sonra telin etmenin bir kıymeti harbiyesi olmaz.

Elbette Türk devleti bunu sadece kendi kudretiyle yapmıyor. Hiçbir harekata itiraz etmeyen PDK’nin itaatkar desteğini de elde etmiş bulunmaktadır. PDK, Türk ordusunun bu üslenmelerine en ufak bir itiraz yükseltmiş değildir. Daha ötesi Mesrur Barzani’nin “Türkiye’nin PKK ile sorunu var, yoksa başka Kürdlerle sorunu yok“ demesiyle Türkiye’nin yaptıklarına meşrutiyet kazandırmaktadır.

PDK, Türk ordusununun bu varlığını kendi iktidarının teminatı olarak görmektedir. Her alanda Türkiye’ye teslim olmuş bu parti ve aile oligarşisi kendi halkına karşı suç işlemektedir. Bütün Kürt milletinin bu işbirlikçi tutumu teşhir etmesi ve tavır alması şarttır.

Değerli Kürdistan yurtseverleri!

Türk devleti gelişmekte olan milli bağımsızlık mücadelemizi darbelemek ve engellemek için her yöntemle ülkemize saldırmaktadır. Bu saldırı hangi Kürt gücüne karşı yapılırsa yapılsın; almamız gereken tutum, işgalcilerimizi reddetmek ve cepheden onlara karşı koymak tutumu olmalıdır. Bunun için; TC’nin gerilla alanlarına karşı başlattığı bu yeni saldırı dalgasını mutlaka kırmamız gerekmektedir.

Bütün Kürdistan halkını duyarlılığa ve Kürd savaşçılarını sahiplenmeye çağırıyoruz.

Yaşasın Bağımsız Birleşik Demokratik Kürdistan!

TEVGERA KAWA

9 Mayıs 2021

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: