BioNTech CEO’su Uğur Şahin: Daha uzun koruyan Covid-19 aşısı yolda

Read Time:54 Second


BioNTech CEO’su Uğur Şahin: Daha uzun koruyan Covid-19 aşısı yolda


Aşının hem dağıtımında hem de uygulama aşamasında büyük kolaylık sağlayacak bu yeni versiyonu da Pfizer firmasıyla birlikte geliştiriliyor.

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin bugün yaptığı açıklamada daha uzun süre dayanan bir Coronavirus (Covid-19) aşısı için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Covid-19 aşılarıyla flaş gelişmeyi Reuters haber ajansı duyurdu. BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin bugün daha uygun sıcaklıklarda ve daha uzun süre saklanabilecek bir aşı için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.
Onay alma aşamasında olan bu yeni Covid-19 aşısı versiyonu normal buzdolaplarında 2 ila 8 derece arasında saklanabilecek ve raf ömrü ise 6 ay olacak.
Uğur Şahin yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:
“İlk (aşı) formülümüz -80 derecede saklanmak ve taşınmak zorundaydı. Bu süreçte henüz onay almamış yeni bir formül üzerinde çalışmaya başladık. Bu yeni versiyon aşı 2 ila 8 derece arasında saklanabilecek. Bu aşının dağıtımcılara ulaşacak paketlerini hazırlamaya başladık. Büyük ihtimalle bu derecelerde saklandığında 6 aylık bir raf ömrüne de ulaşacağız.”
Aşının hem dağıtımında hem de uygulama aşamasında büyük kolaylık sağlayacak bu yeni versiyonu da Pfizer firmasıyla birlikte geliştiriliyor.Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: