Rojava İç Güvenlik Güçleri’nden Kamişlo açıklaması

Read Time:51 Second


Rojava İç Güvenlik Güçleri’nden Kamişlo açıklaması


Rojava İç Güvenlik Güçleri, Kamişlo’da yaşanan çatışmaların ardından Suriye rejim Güçlerine bağlı (Difa El Weteni) milislerini Tay Mahallesi’nde çıkardı.

Kamişlo’da 7 gündür süren çatışmalardan sonra Rusların arabuluculuğu üzerine Şam rejimine bağlı Difa El Weteni milisleri ile Rojava İç Güvenlik Güçleri ve Rus Askeri Polisleri arasında yapılan görüşmenin ardından daimi ateşkes sağlandı.

Ateşkes İhlal Edildi

Difa El Weteni milisleri ilan edilen ateşkesin ardından bir kez daha İç Güvenlik Güçleri’ne saldırarak, ateşkesi ihlal etti. İç Güvenlik Güçleri’nin saldırılara karşılık vermesi sonucunda çatışmalar tekrar başladı.

Mahallede Kontrol Sağlandı 

DSG yetkililerine göre, Difa El Weteni milisleri ateşkesi ihlal etmesi üzerine İç Güvenlik Güçleri’nin saldırılara cevap vermesi sonucu Şam rejiminin güvenlik noktasına dönüşen Ebas Elawi Okulu ve su deposu çevresi dışında mahallede kontrolü sağladı.

Şam rejimine bağlı güvenlik güçleri ve ordusunun kontrol noktası, Qamişlo’nun güney kısmındaki Zinûd ve Tay Mahallelerinde bulunuyor.

Mühimmat Ele Geçirildi

İç Güvenlik Güçleri, mahallede kontrolü sağlamasının ardından Difa El Weteni milislerine ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: