HDP Eskişehir İl örgütünden 1 Mayıs’a hazırlık ve 1 Mayıs mesajı

Read Time:1 Minute, 48 Second


Halkların Demokratik Partisi HDP Eskişehir İl örgütü 1 Mayıs dünya İşçiler Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması düzenledi.


8 Mart’ın verdiği cesaret, Newroz’un verdiği umut ile 1 Mayıs’ta Alanlardayız!

Erkek egemen otoriter iktidarlar ve baskıcı rejimlerin dünyayı taksim etmeye çalıştığı ve sömürü düzeni olan kapitalizmin krizler yaşadığı bir zaman diliminde

Mezopotamya Haber Eskişehir-Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eskişehir İl örgütü 1 Mayıs dünya İşçiler Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında İŞ-AŞ, ADALET VE ÖZGÜRLÜK İÇİN HERKES MÜCADELEYE davet edildi.

Basın açıklamasının tam metni şöyle:

İşçilerin Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü olan 1 Mayıs’a doğru gidiyoruz!

Kapitalizmin yarattığı ekolojik, ekonomik ve siyasi krizlerin koronavirüs pandemisi ile daha fazla görünür olduğu bu günlerde 1 Mayıs, bir kez daha, dünya ve Türkiye halklarının adalet, barış ve özgürlük umutlarının en güçlü takvim yaprağı haline geliyor!

Kapitalist krizler, koronavirüs ile yeryüzünde iki taraf olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bir yanda ezenler diğer yanda ezilenler; bir yanda sömürgeciler diğer yanda doğa ve insan, bir yanda savaş isteyenler diğer yanda emek, barış, özgürlük mücadelesi yürütenler…

Biz Türkiye ve Dünyanın işçileri, ezilenleri, kadınları, gençleri, paryaları, proleterleri olarak umutlarımızı, gücümüzü, inancımızı bir kez daha 1 Mayıs Alanlarına taşıyoruz!

Mevcut rejim, iktidar; her mücadele dinamiğini, her itirazı birbirinden koparmaya, yalıtmaya ve tecrit etmeye çalışıyor. 8 Mart, Newroz ve gelmekte olan 1 Mayıs, rejimle mücadele eden güçlerin bu tecridi kırmalarına ve buluşmalarına kucak açıyor!

AKP-MHP ittifakı ile sermaye, her gün işçi cinayetlerinde suç ortaklığı yapıyor. Had safhalara vardırılan işsizlik, güvencesizlik, yoksulluk ve yoksunlukla kıskaca alarak çaresiz bırakıyor. Krizin ve salgının, lüksün, israfın maliyetini, işçilere, yoksullara, kadınlara, gençlere çıkarmak istiyor.

AKP-MHP ittifakının alın terimizden, sofralarımızdan çalarak savaşa, işgale, hukuksuzluğa, sömürüye, talana harcadığı haklarımızı kazanmak için 1 Mayıs’ı adalet, demokrasi, emek, barış ve özgürlüğün meşalesi haline getiriyoruz.

Bu adaletsiz düzen, bu sömürü sistemi, bu kirli AKP-MHP ittifakına itirazımız var. Adil, barışçıl, demokratik bir ülke ve enternasyonal dayanışma ile güzelleşen bir dünya mümkün, biliyoruz!

Şili’de yükselen işçinin sesi, Türkiye’nin her yerinde direnen işçilerle buluşsun; Afrika’nın yoksullaştırılmış topraklarındaki itiraz Amed’in asi ruhuyla birleşsin diye alanlara iniyor ve faşizme karşı mücadele eden, itirazı olan herkesi birleşik bir mücadeleye davet ediyoruz!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: