27 yıllık tutuklu Şemsettin Özer kansere yakalandı

Read Time:1 Minute, 2 Second

 

 
Samsun Bafra T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Şemsettin Özer (53), yaklaşık 3 ay önce nefes almakta zorlanması üzerine cezaevi revirine kaldırıldı. Durumunun ağırlaşması sonrası Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Özer, kimi tetkiklerin ardından tekrardan cezaevine gönderildi. Özer’in 2 gün önce hastaneden gelen raporlarında, gırtlak kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

‘TAHLİYE EDİLMESİNİ İSTİYORUZ’

Özer’in sağlık durumuna ilişkin bilgi veren ailesi, Özer’in yaklaşık bir aydır koronavirüs salgını nedeniyle karantina koğuşunda tutulduğunu ve elbiselerini dahi yıkayamayacak halde olduğunu aktardı. Özer’in durumunun her geçen gün daha da kötüye gittiğine dikkati çeken aile, “Tahliye edilmesini istiyoruz. Ömrü cezaevlerinde geçti. Kanser teşhisi de konuldu. Biz evde tedavisine devam edelim” çağrısı yaptı.

27 YILLIK TUTUKLULUK

İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) hasta tutuklular listesinde bulunan Özer, Batman’ın Beşiri ilçesinde 1995 yılında gözaltına alınarak tutuklandı. Sonrasında yapılan yargılamada Özer hakkında “ülke birliği ve bütünlüğünü bozmak” suçlamasıyla müebbet hapis ve 5 yıl hapsi cezası verildi. İlk olarak Batman Cezaevi’ne konulan Özer, daha sonra sırasıyla Siirt, Muş ve en son Bafra T Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Özer, 27 yıl tutukluğu boyunca ülser rahatsızlığı, tansiyon, migren ve sinüzit gibi hastalıklarla boğuşuyor.

Özer, ayrıca cezaevinde “Felsefe ile kendini arayan insan” ve “Ömrümün 7 günü” isimli kitapların yazarı.

Mezopotamya Ajansı 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: