Ebdi’den Hol Kampı çağrısı, yabancı uyruklu DAİŞ unsurları ülkelerine gönderilmeli

Read Time:48 Second


Ebdi’den Hol Kampı çağrısı, yabancı uyruklu DAİŞ unsurları ülkelerine gönderilmeli

Hol Kampın’da başlatılan İnsani ve Güvenlik Operasyonu’nu 2çgününde devam ediyor. Dün ki  Operasyonda aralarında DAİŞ çetelerinin de bulunduğu 9 kişi yakalanmıştı.

Operasyonun ilk gününe ilişkin açıklama yapan Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri, QSD-YPG-YPJ’nin desteğiyle yürüttükleri İnsani ve Güvenlik Operasyonunun ön görüldüğü şekilde sürdüğünü, kampta gerekli denetim sağlanana kadar süreceğini, kaydetmişti.

Bugün ki operasyon 2. gününde sabah saat 4.00’te başladı. Operasyona ilişkin Demokratik Suriye Güçleri Genel Komutanı Mezlum Ebdi sosyal medya hesabından bir mesaj ile, yabancı ülkelerden gereken sorumluluğu yerine getirmesi ve yabancı uyruklu DAİŞ unsurlarının kamptan çıkarılması çağrısında bulundu.
Ebdi’nin mesajında şu ifadelere yer verildi:
“Güçlerimiz DAİŞ unsurlarını tutuklamak ve sivilleri korumak için Hol Kampı’nda bir İnsani ve Güvenlik Operasyonu başlattı. Kamptaki koşulları ve istikrarı sağlamak için yabancı ülkelere vatandaşlarını geri alma ve Hol’da daha fazla insani destek verme çağrımızı yeniliyoruz.”Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: