İlham Ehmed: İşgal edilen bölgelerin özgürleştirilmesi için mücadele devam edeceğiz

Read Time:1 Minute, 24 Second


İlham Ehmed: İşgal edilen bölgelerin özgürleştirilmesi için mücadele devam edeceğiz.Hesekê’de sabah saatlerinde, “Newroz Direnişi ruhuyla işgalcileri yeneceğiz” şiarıyla başlayan Newroz kutlaması devam ediyor.

Newroz meşalesinin şehit aileleri tarafından yakılması ardından konuşma yapan MSD Yürütme Kurulu Başkanı İlham Ehmed, bölge halklarının ve Önder Apo’nun Newroz Bayramı’nı kutlayarak, “Bizler özgürlüğün sağlanması için özgürlük meydanında toplandık. Bütün zorba güçlere rağmen Newroz meşalemizi yakıyoruz. Gün gün özgürlüğe yaklaşıyoruz. Rojava Devrimi’nde yalnızca Kürt halkı değil bütün bölge halkları direniştedir. Suriye ve Kuzey ve Doğu Suriye’deki tüm halkımızla birlikte Newroz’u kutluyoruz.

Önümüzdeki yıl kutlayacağımız Newroz Bayramı’nda siyasi ve demokratik çözümün sağlanmasını umuyoruz. Fedakarlıklarımız ve aralıksız devam eden mücadelemizle savaş alanlarında teröre karşı direniyoruz. Hala özgürlük uğruna mücadele ediyoruz. İstikrar ve huzurun sağlanmasını temenni ediyoruz” dedi
Özerk Yönetimi’n gelişmesi için bölge halkını Özerk Yönetim etrafında kenetlenmeye çağıran İlham Ehmed, “İrademizle demokrasiyi sağlayacağız. Bugün Kuzey ve Doğu Suriye’nin tamamında, Şam’da, Şehba’da ve Halep’te binlerce Kürt halkı bir araya geldi” ifadelerini kullandı.

İşgal edilen tüm bölgelerin kurtarılması mücadele edeceklerini ve bölge halklarının güvenli bir şekilde evlerine dönmesini garanti altına alacaklarını kaydeden İlham Ehmed, “İşgalci Türk devletinin topraklarımızda halkımıza yönelik zulmünü kabul etmiyoruz. Çeteler her gün özgürlük isteyen halklara saldırıyor. Zorla göç ettirilen halkımıza  mücadelemizi büyüteceğimize ve bölgelerimizi özgürleştireceğimize söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

Tarihi bir süreçten geçildiğine dikkat çeken İlham Ehmed, “İşgalciler projemizi, irademizi ve kazanımlarımızı yok etmeye çalışıyor. Ancak onlara yol vermeyeceğiz. Özgürlük için, zorba sistemin değişmesi için mücadele edeceğiz. Siyasi çözümün sağlanmasını istiyoruz. Size söz veriyoruz kimsenin meşru haklarımızı elimizden almasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Kadın direnişinin devrimin en büyük kazanımlarından olduğunu söyleyen İlham Ehmed, kadınların her alanda gelişmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Newroz kutlaması devam ediyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: