PYNK: Ulusal birlik inisiyatifinin başarılı olması için çabalıyoruz

Read Time:1 Minute, 11 Second

PYNK: Ulusal birlik inisiyatifinin başarılı olması için çabalıyoruz

Kürt ulusal birliğinin Suriye halklarının çıkarına olacağını belirten PYNK, ulusal birlik için oluşturulan inisiyatifin başarılı olması için çaba gösterdiklerini vurguladı.

Kürt Ulusal Birliği Partileri (PYNK), ulusal birlik çalışmalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, PYNK’nin ulusal birlik inisiyatifinin başarılı olması için elinden geleni yaptığına yer verildi.

Açıklamada öne çıkan mesajlar şöyle:

“Suriye devriminin başladığı 2011 yılından bu yana PYNK, Kürt ulusal birliğinin sağlaması için mücadele ediyor. Suriye’de faaliyet gösteren Kürt siyasi partilerinin ortak bir tutum belirlemesi ve Kürt halkının çıkarları esaslarında birleşmeleri Suriye halklarının da çıkarına olacaktır. Halkımızın her alanda hedef alındığı tarihi günlerde ulusal birliği sağlamanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Gençlerimizden oluşan YPJ, YPG ve QSD güçlerinin bölgede teröre ve işgalcilere karşı verdiği mücadelenin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Suriye krizinin çözümü için yeni bir Anayasa düzenlenirken bu Anayasa’da Kürt halkının temel haklarının tanınması ve güvence altına alınması Kürt halkının birlikte hareket etmesiyle mümkün olabilir.

QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdi’nin Kürt halkının birliği için oluşturduğu inisiyatif kapsamında ABD’nin de hazır bulunduğu ENKS ile görüşmelerimizde dürüst davranarak Rojava’da yaşayan halkımız için güzel bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Tüm engellere ve ENKS ile aramızda olan bakış açısı farklılığına rağmen ortak zeminde buluşmak için gayret gösteriyoruz. Buradan ENKS’li yetkililere de görüşmelerin başarılı olması için kolaylaştırıcı olmaları çağrısında bulunuyoruz. Kürt halkının büyük bir umutla beklediği ulusal birliği sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: