Recep Maraşlı Yazdı: KURTARMAMA…

Read Time:1 Minute, 18 Second

Recep Maraşlı Yazdı: KURTARMAMA…

Recep Maraşlı
TC Genelkurmay ve MSB’nin açıklamasına bakılırsa, Gare saldırısı “rehineleri kurtarma operasyonu” imiş!..

Dünyanın neresinde hava bombardımanı ile rehine veya esir kurtarıldığı görülmüş?

TC eğer gerçekten de esirlerini kurtarma niyetinde olsa idi bunu sessiz ve diplomasi kanalları ile rahatlıkla çözebilirdi. Defalarca onları Türkiye’ye vermek için çağrıları yapıldığını okuduk basından ama iktidarların hiçbiri kulak asmadığı gibi, onların varlığını bile kabul etmediler.

Türkiye’den İnsan hakları örgüt veya aktivistleri gidip alabilirdi. İKBY, KDP veya YNK’den rahatlıkla aracı olup esirlerin evlerine dönmesini sağlanabilirdi.

Ama böyle olup, bu esirler sağ salim evlerine dönseydi bunun büyük bir PKK propagandası olacağı düşünüldü. Kimisi yıllardır gerilla alanında olan bu insanların anlatacakları gözlem ve izlenimlerinin sempati yaratmasından endişe edildi. Değişik tarihlerde PKK tarafından esir alınan asker, polis, MİT mensubu olan bu kişilerin bazılarının TC’nin bir çok kirli işini ifşa ettikleri de biliniyor. Bir de açıkça söylenmese de “bir terör örgütüne nasıl teslim olursunuz!” kızgınlığı da var. Yani aslında her türlü istenmeyen kişilerdi onlar. Bence bu çok açık.

“Teslim olarak hayatınızı kurtaracağınızı sanmayın!” diyorlar savaşanlarına, “onlar öldürmese de biz öldürürüz sizi!”

Peki böyle bir hava saldırısı ve çıkartma-indirme harekatı ile esirler kurtarılıp, bunun güç gösterisini yapmak istemiş olamazlar mı? Kuş taşa çarpmadıkça bunun askeri bir şansı olmadığını bilmek için azıcık izan sahibi olmak yeter.

Bu nedenle TC’nin yaptığı aslında bir “kurtarmama” operasyonudur. Çünkü böylesi kendi savaş çığırtkanlığı, gerilim ve düşmanlaştırma politikaları için daha çok işe yarıyor… Onlara “PKK’ye teslim olmuş” insanlar değil “nasıl olmuş olursa olsun şehit!” lazım.

Verilen mesajın bir yanı da bu olmalı…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: