QSD: Türk devleti DAİŞ’i canlandırmak istiyor

Read Time:50 Second

QSD: Türk devleti DAİŞ’i canlandırmak istiyor

QSD Genel Komutanlığı Türk devletinin Başûrê Kurdistan’daki Medya Savunma Alanlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar belirtildi:
“İşgalci Türk devleti Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarını artırırken Başûrê Kurdistan’ın Dihok eyaletinde bulunan Garê Dağı’na da saldırılar başlattı. Bu saldırı Türkiye sınırı üzerinde değil Başûrê Kurdistan topraklarının içinde yapılıyor.
  
Türk devletinin Rojava ve Başûrê Kurdistanê bölgelerine yönelik tüm Kürt halkını hedefleyen bu saldırıları bölgedeki istikrarı bozmaktadır. DAİŞ’e karşı mücadeleyi zayıflatıyor. DAİŞ’in yeniden güçlenmesine zemin hazırlıyor ve DAİŞ ile mücadeleyi olumsuz etkiliyor.

Kürt halkının ve bölge halklarının insanlık düşmanı DAİŞ’e karşı başlattığı eşsiz mücadele aralıksız sürüyor. Türk devletinin işgal saldırıları Kürt, Arap ve diğer bölge halklarının kazanımlarını ellerinden almak istiyor. Biz bu yüzden Türk devletinin Garê’ye yönelik saldırılarını tehlikeli görüyoruz. Ancak DAİŞ terörü ve Türk devletinin işgal saldırıları karşısındaki kararlı duruşumuz bundan sonra da devam edecektir.

Uluslararası Koalisyon’u ve tüm ilgili güçleri Türk devletinin bu işgal saldırıları karşısında sessiz kalmamaya çağırıyoruz.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: