Roj çeteleri Garê’de Türk devleti ile ortak hareket ediyor

Read Time:55 Second

Roj çeteleri Garê’de Türk devleti ile ortak hareket ediyor

Roj çeteleri (Leşkerî Roj) bir kısım üyesinin Garê’deki işgal operasyonuna katıldığı ve faşist Türk devleti ile ortak hareket ettiği öğrenildi.

ANF’nin bölgedeki yerel kaynaklardan aldığı bilgilere göre, Roj çeteleri isimli güçten bir kısmının Garê’deki işgal saldırısına katıldığı ve Türk devleti ile ortak hareket ettiği öğrenildi.

Daha önce yaptıkları açıklamada tek amaçlarının Kürdistan’ı savunmak olduğu ve PKK’ye karşı savaşmadıklarını belirten Roj çetelerinin bir kısmı ise işgal saldırılarına katılmayı kabul etmediği de belirtiliyor.

Özellikle Rojava’da olan bir kısım güçlerin Roj çeteleri güçlerinin yurtseverlik çizgisinden çeteciliğe kaydığını dillendirerek, işgal saldırısına katılmadığı da öğrenildi.

SALDIRIYA KATILMAYANLAR GÖREVDEN ALINIYOR

Şu anda kendi içlerinde çelişki yaşayan Roj güçlerinden Garê’ye yönelik Türk devletinin işgal saldırısına katılmayı reddeden kesiminin görevden alındığı ve yerine KDP’li peşmergelerin atandığını da yerel kaynaklar belirtiyor.

İşgal saldırılarının düzenlendiği 10 Şubat (dün) günü de Roj çetelerinden 6 kişilik bir grup, Başûrê Kürdistan’ın Akrê kentinin Bakirman nahiyesinin girişindeki Şermin Asayiş noktasına yerleşmişti.

Yine yerel kaynaklardan edinilen bilgilere kapsamında çok sayıda Roj çeteleri ve işgalci Türk askerinin de öldüğü belirtiliyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: