İngiliz Profesör Peacock: Mutasyonlu virüs dünyayı kasıp kavuracak

Read Time:51 Second

İngiliz Profesör Peacock: Mutasyonlu virüs dünyayı kasıp kavuracak

İlk olarak İngiltere’de görülen mutasyona uğramış koronavirüsün dünyayı kasıp kavuracağını söyleyen İngiliz Profesör Sharon Peacock, mutasyon endişesinin 10 yıl daha süreceğini kaydetti.

İngiltere genetik izleme programı Genomics UK Direktörü Profesör Sharon Peacock, mutasyonlu virüs hakkında BBC’ye açıklamalarda bulundu.”DÜNYA KASIP KAVRULACAK” Mutasyonun 50’den fazla ülkede tespit edildiğini ve “büyük olasılıkla dünyayı kasıp kavuracağını” kaydeden Peacock, bilim insanlarının virüsün öldürücülüğünün ortadan kalkmasıyla endişelenmeyi bırakabileceğini belirtti. Önümüzdeki 1″ yıl boyunca endişenin süreceğini dile getiren Sharon Peacock, Ama geleceğe baktığımızda endişelenmeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Bence 10 yıl sonra hala endişe ediyor olacağız.” dedi.

İngiliz Profesör Sharon Peacock: Mutasyonlu virüs dünyayı kasıp kavuracak

CAN KAYBI 110 BİNİ GEÇMİŞTİ

B117 olarak bilinen mutasyonun yüzde 70 daha hızlı yayıldığı ve 60 yaş ve üzerindekilerde yüzde 30-40 daha ölümcül olduğu belirlenmişti. İngiltere’de kasımda uygulanan karantinaya rağmen vakaların neden düşmediğinin araştırılmasıyla tespit edilen mutasyon nedeniyle ülkede koronavirüs kaynaklı can kaybı ve vakalarda ciddi artış görülmüştü. Ülke, ocakta bir kez daha karantinaya gitmiş, can kaybı sayısı 110 bini geçmişti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: