GARÈ’DE NELER OLUYOR?

Read Time:1 Minute, 21 Second

GARÈ’DE NELER OLUYOR?

Türk yetkililer, Türk ordusunun Garê’ye yönelik düzenlediği işgal saldırılarında yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan olduğunu açıkladı.

HPG BİM, yaşanan çatışmalara ve Türk ordusunun zayiatına ilişkin ise henüz bir açıklama yapmadı. Ancak, Ulaştığımız Garê Eyalet Komutan yardımcısı bize, “karada yaşanan çatışmalar tamamen bizim inisiyatifimizde dir. Tabi çatışmalara hava unsurlarıda yoğun olarak katılıyor. Şimdiye kadar 17 askerin cenazesini almaları için çatışma alanlarının dışına çıkartık ve almalarına olanak sağladık. Bunların içinde rütbelilerde var. Özellikle Siyanê alanındaki sıcak çatışmalar halen tüm yoğunluluğuyla sürmektedir. Bu alandaki güçlerimizin inisiyatifinde gelişen çatışmalarda çok sayıda işgalci cezalandırıldı, ancak bu alan için şimdilik kesin bir sayı söylüyemeyiz”


Saldırının nasıl başladığı sorumuza ise, “10 Şubat günü gece saat 03:30’ da savaş uçakları ve helikopter saldırısıyla başladı Garê’yi işgal harekatı. 10 Şubat günü ve 10 Şubat’ı 11 Şubat’a bağlayan gece boyunca hava saldırıları ve helikopter hareketliliği devam etti ve halende devam etmektedir”.

Bu alanda savaş esirlerinin kampıda bulunduğunu biliyoruz, bu esirlerin içinde 3 MİT yetkiliside varmı sorumuza:
“Türk devleti Garê’deki birçok yeri yoğun bir biçimde bombaladı. Bombalanan yerler arasında sizinde belirttiğiniz savaş esirlerinin tutulduğu bir kamp da bulunmaktadır. Ancak burada kimler var onu belirtmemiz doğru olmaz. Bombardımanların sonucu hakkındaki bilgiler daha sonra geniş bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Şunuda bir kez daha tekrarlayayım: “Siyanê alanındaki sıcak çatışmalar halen sürmektedir. Alandaki güçlerimizin inisiyatifinde gelişen çatışmalarda birçok işgalci cezalandırılmıştır. İşgalci güçler biri yüzbaşı, 3 astsubay olmak üzere içok sayıda ölüsü var. Devlet kayıplarını bariz bir şekilde gizlemektedir.”

Ulaştığımız güvenilir kaynaklar ise TSK’nın kayıplarının toplamda 23 olduklarını ifa ettiler.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: