Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’dan vaka artışı ve mutasyon uyarısı

Read Time:1 Minute, 9 Second

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’dan vaka artışı ve mutasyon uyarısı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde, vakalardaki artış ve sıkı kısıtlayıcı tedbirlerin ekonomik faaliyete yönelik aşağı yönlü riskler yarattığını söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, “Covid-19 vakalarında artış, virüsteki mutasyonlar ve sıkı kısıtlayıcı tedbirler, Euro Bölgesi ekonomik faaliyetine yönelik önemli aşağı yönlü risk ortaya koyuyor” dedi.
Lagarde, Brüksel’de gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu Genel Kurul oturumunda yaptığı konuşmada, salgının ciddi bir halk sağlığı krizi ve ekonomik krize neden olduğunu anlattı.

Aşılama süreçlerinin başlamasının “umut verici” olduğuna dikkati çeken Lagarde, vatandaşların halen virüsün sosyal ve ekonomik sonuçlarıyla karşı karşıya kaldığını ve geleceğe yönelik belirsizliklerin sürdürdüğünü söyledi.

Lagarde, “Covid-19 vakalarında artış, virüsteki mutasyonlar ve sıkı kısıtlayıcı tedbirler, Euro Bölgesi ekonomik faaliyetine yönelik önemli aşağı yönlü risk ortaya koyuyor” diye konuştu.

ÜRETİM SALGIN ÖNCESİ SEVİYELERİN ALTINDA

Üretimin salgın öncesi seviyelerinin oldukça altında kaldığını ve salgının nasıl ilerleyeceğinin henüz bilinmediğini ifade eden Lagarde, belirsizliklerin azalması, uygulanan tedbirlerin kalkması ve uygun finansman koşulları ile talepteki toparlanmanın destekleneceğini vurguladı.

Lagarde, para ve maliye politikalarının birlikte sürdürülmesi gerektiğini belirterek, mevcut ortamda ECB’nin sergilediği uyumlu para politikası duruşunun gerekli olduğunu kaydetti.

FONLAR HIZLA HAREKETE GEÇİRİLMELİ

AB ülkelerinin salgının ekonomik etkilerine karşı kurduğu 750 milyar euroluk kurtarma programındaki fonların hızla harekete geçirilmesinin önemini anlatan Lagarde, bu fonların yapısal reformları desteklemesi ve büyümeye katkı sağlayan projelerde kullanılması gerektiğini ifade etti.

Lagarde, gelecek aylarda enflasyonun daha fazla artmasını beklediklerini belirtti

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: