Biden: ABD’nin boyun eğdiği günler sona erdi

Read Time:1 Minute, 1 Second

Biden: ABD’nin boyun eğdiği günler sona erdi

ABD Başkanı Joe Biden, Dışişleri Bakanlığı’na yaptığı ilk ziyaretinde “Diplomasi geri döndü” ifadesini kullandı. Biden, “Rusya’nın agresif eylemleri karşısında ABD’nin boyun eğdiği günler sona erdi” derken, Çin ile çıkarlarına göre çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile Amerikan kurumları içerisinde ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Dışişleri Bakanlığı’nda personele yönelik kısa bir selamlama konuşması yaparak “Amerika geri döndü, diplomasi geri döndü” dedi.

Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın bakanlık görevini çok zor bir dönemde devraldığını dile getiren Biden, yönetiminde görev alan herkesin özveriyle çalışarak bu süreci atlatacaklarını belirtti.
ABD’nin küresel ölçekte diplomasi adımlarını yoğunlaştırıp sorunların çözümünde diplomasiye ağırlık vereceğini kaydeden Biden, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve ekibine güvendiğini söyledi.
Biden, ziyarette düzenlediği basın toplantısında Trump dönemine atıf yaparak, “Rusya’nın agresif eylemleri karşısında ABD’nin boyun eğdiği günler sona erdi” dedi.
Myanmar’daki askeri darbeye değinen Biden, “Myanmar ordusu iktidarı bırakmalı ve tutukluları serbest bırakmalı” ifadelerini kullandı.
ABD Başkanı, Almanya’dan asker çekme sürecini askıya aldığını söyledi.

Öte yandan Biden, Washington’un kendi çıkarına olduğu müddetçe Pekin ile diyaloğa hazır olduğu mesajını verdi.

Amerikan medyası, 2017’de başkanlık koltuğuna oturduğunda ilk ziyaretini Savunma Bakanlığına yapan önceki ABD Başkanı Donald Trump’ın aksine Biden’ın ilk ziyaretini Dışişleri Bakanlığı’na yapması ‘yeni yönetimin diplomasiye daha fazla önem vereceği’ şeklinde yorumladı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: