Difa El Weteni üyeleri hırsızlığa başladı

Read Time:1 Minute, 16 Second

Difa El Weteni üyeleri hırsızlığa başladı

Qamişlo’da bulunan Difa El Weteni üyeleri hırsızlık olaylarına karışmaya başladı. Qamişlo’nun güneyinde bulunan Hilko Mahallesi’nde bulunan milisler ile İç Güvenlik Güçleri arasında zaman zaman gerginlikler de yaşanıyor. Şam hükümetine bağlı Difa El Wetani güçleri geç saatlerde mahalledeki bazı evlere dadandığı ortaya çıktı. Mahalle sakinleri sözde bölgenin savunulması için bulunan güçlerin yol keserek sivillerden haraç aldığını belirtiyor.

Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen mahalle sakinleri, bu kişilerin birçok eve girerek altın ve değerli eşyaları çaldığını belirtti. Bir mahalle sakini evine girildiğini, oğluna ait cep telefonunu ve bazı kıyafetleri çalındığını söyledi.

GENÇLER MAHALLEDE NÖBETE BAŞLADI

Artan hırsızlık vakalarının ardından Hilko Mahallesi’nde ikamet eden gençler nöbet tutmaya başladı. İç Güvenlik Güçleri ile koordine halinde olan gençlerden F.M., mahallede her gece 7-8 evde hırsızlık vakasının yaşanmasının ardından nöbet tutarak tedbir almaya çalıştıklarını söyledi.
Bir haftadır nöbete başladıklarını aktaran F.M., nöbete başladıklarından beri mahallede hırsızlık olayının yaşanmadığına dikkat çekti. Mahallede olağan dışı bir hareketlilik tespit ettiklerinde İç Güvenlik Güçleri’ni bilgilendirdiklerini dile getiren F.M., “Mahallemizin güvenliğinin sağlanması sadece güvenlik güçlerinin görevi değildir. Hepimiz bu konuda üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.

Şam hükümetine bağlı Difa El Weteni üyeleri 23 Ocak’ta Hilko Mahallesi’nde İç Güvenlik Güçleri’ne ait bir noktaya saldırıda bulunmuş, güvenlik güçleri de meşru savunma kapsamında saldırıya cevap vermişti. Saldırının ardından açıklama yapan İç Güvenlik Güçleri, Difa El Weteni üyelerinin bölgenin güvenliğini tehdit ettiğini ifade etmişti.
Yine bu ayın 7’sinde milisler Hilko Mahallesi’nde Basil Xidir Ali adlı bir gence saldırıda bulunmuş genci ayağından yaralamıştı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: