ABD, dedeağaç’taki askeri varlığını artırıyor

Read Time:47 Second

ABD, dedeağaç’taki askeri varlığını artırıyor. ABD’nin, geçtiğimiz yıl yaz ayında Dedeağaç’ta kurulan askeri üsteki varlığını artırdığı bildirildi.

ABD’nin, geçtiğimiz yıl yaz ayında Dedeağaç’ta kurulan askeri üsteki varlığını artırdığı bildirildi.

Türkiye-Yunanistan sınırı yakınlarındaki yerleşimde 2020 yılı Temmuz ayında kurulan hava üssüne ABD ordusunun 30 adet “Black Hawk” tipi saldırı helikopteri konuşlandırdığı ifade edildi.

ABD ordusunun Yunan yetkililerden, askeri üs olarak kullanılan Dedeağaç Havalimanı’nda hangar, komutanlar için ofis ve idari alanlar talebinde bulunduğu aktarıldı.

DEDEAĞAÇ HAVALİMANI ABD ASKERİ ÜSSÜ OLACAK

Dedeağaç (Aleksandrapolis) Dimokritos Havalimanı Müdürü Stelios Zantanidis basına açıklama yaptı. Zantanidis, ABD’ye ait 30’dan fazla “Black Hawk” (Kara Şahin) tipi saldırı helikopterlerinin 2021 yılının Şubat ile Ağustos ayları arasında Dedeağaç Dimokritos Havalimanı’nı bölgede üs olarak kullanacağını ve aynı zamanda helikopterlerin yakıt ikmal, bakım ve tamirinin de Dedeağaç Havalimanı’nda yapılacağını söyledi.

Gemilerle limana gelecek olan binlerce silahların bir kısmı karayolu ile Trakya’ya gönderilecek, yaklaşık 30 adet “Black Hawk” tipi saldırı helikopterleri ise Dedeağaç Dimokritos Havalimanı’nı merkez üs olarak kullanacak.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: