Kaçırılan Gökhan Güneş: Çıplak darp edildim, tecavüz ile tehdit edildim

Read Time:2 Minute, 0 Second

Kaçırılan Gökhan Güneş: Çıplak darp edildim, tecavüz ile tehdit edildim

Kimliği belirsiz kişilerce kaçırılıp beş gün alıkonulan Gökhan Güneş basın açıklaması İstanbul Başakşehir’de 20 Ocak tarihinde kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılan ve bu sabah gözleri kapalı bir şekilde bırakılan Gökhan Güneş, olaya ilişkin detayları İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında anlattı. Kaçıranların kendilerini, “Biz bilinmeyenleriz” olarak tanıttığını ifade eden Güneş, nereye götürüldüğünü bilmediğini söyledi.

‘ELEKTROŞOK VERDİLER’

Güneş, alıkonulduğu 5 gün içerisinde yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

Otobüsten indikten sonra durakta, kaldırımda bekleyen 4 kişi vardı. Bir kişi, ‘pardon bakar mısın?’ diye sordu. Arkamı dönüp ona baktığımda bir anda hepsi üzerime çullandı. Tabii kişi sayısının o an arttığını da gördüm. 2 kişi daha arttı. Orada bir tane araç vardı; araca bindirmeye çalıştılar.

Araca binmemek için direnmeye çalıştım. Direnci ortadan kaldırabilmek için elektroşok aletiyle elektrik verdiler. Kendime geldiğimde arabadaydım. 2 kişi koluma girmiş ve kafamı aşağı bastırmış. Ve kafama bir tane siyah çuval geçirmişti. Daha sonra başka bir arabaya bindirdiler. Bir yere götürdüler beni, ama buranın neresi olduğuna dair ya da nasıl bir yer olduğuna dair hiçbir şekilde görmedim. Konum, adres, mekana dair hiçbir şey belirtilmedi.

Kaba dayak, ara ara da soğuk suyla ıslatarak şiddet uyguladılar. Genelde bu uygulamalar gerek çıplak olarak gerek üzerimde sadece iç çamaşırı olacak şekilde uygulandı. Bazı anlarda ‘mezar’ dedikleri bir bölüm var; sadece ayakta durabildiğiniz, elinizi kolunuzu kıpırdatamadığınız, gözünüzün bağlı ve ellerinizin arkadan kelepçeli olduğu bir bölüme hapsediliyorsunuz. Bir şekilde tehditler söyleniyor. Bunların yanı sıra tecavüz tehditleri gerçekleşiyor. Daha sonra keyfi olarak bu uygulamalar devam ediyor.”

‘İŞ BİRLİĞİ’YAPMAMI TEKLİF ETTİLER’

Güneş, alıkonulduğu bu sürecin taciz, tehdit ve şiddetle devam ettiğini belirtti. Kendisini alıkoyan kişilerin serbest bırakılmadan bir gün önce bir hazırlık içerisinde olduğunu ifade eden Güneş,”bizimle çalışmalısın’ gibi işbirliği yapma teklifleri oldu. Birkaç kaz ‘bizim kim olduğumuzu biliyor musun?’ gibi sorularda, onlara ‘muhtemelen istihbaratçısınız’ sözlerim üzerine ‘evet’ ya da ‘hayır’ gibi bir söylemleri olmadı. ‘biz görünmeyenleriz’ şeklinde söylemleri oldu” diye konuştu.

‘KIYAFETLERİMİ PARFÜM SIKTILAR’

Güneş, bırakıldığı ana ilişkin ise şunları söyledi:

“Arabaya bindirmeden önce üzerimdeki kıyafetler bana ait değildi. Pantolonum sadece üzerimdeydi. Vücudumu temizlemeye dönük bazı işlemler yaptılar. Kıyafetlerimi giydirdikten sonda parfüm falan sıktılar.”

‘İLERİYE DOĞRU YÜRÜ, SAKIN ARKANA BAKMA’

Beni bırakmadan önce, onların ‘şef’ dediği kişi bana, ‘hiçbir şeyini almadım. Sadece sim kartını alıyorum, bilgin olsun’ dedi. Arabaya bindirildim, kafamdaki peçeyi çıkardılar. 2 kişi kafamın üstüne bastırdı, zaten karanlıktı. ‘ileriye doğru yürü, sakın arkana bakma, sadece ileriye doğru yürü’ dediler.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: