Hillary Clinton ile kızı, YPG için TV dizisi çekmeyi planlıyor

Read Time:1 Minute, 9 Second

Hillary Clinton ile kızı, YPG için TV dizisi çekmeyi planlıyor. Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton’ın prodüksiyon şirketinin, kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobani şehrindeki YPG’li kadınları anlatan bir kitabın televizyon dizisi haklarını satın aldığı bildirildi.

Clintonların ortağı olduğu HiddenLight Prodüksiyon şirketinin, yazarı Gayle Tzemach Lemon’ın Suriye’nin kuzeyinde ABD Ordusu ile koordinasyon halinde faaliyet yürüten YPG saflarında savaşan kadınları anlatan ‘Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi’ kitabının TV program haklarını aldığı kaydedildi.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Clinton, “Kobani’nin Kızları’ hikayesini dünyanın her yerinden izleyicilere sunmaktan daha heyecan verici bir şey olamaz. Kobani’nin Kızları, adalet ve eşitlik için savaşan cesur ve meydan okuyan kadınların olağanüstü bir anlatımı” ifadelerini kullandı.

Clinton ve kızı Chelsea, insan hikayelerine odaklanan içerikte film, TV ve dijital platformlar için belgesel ve drama yapımlar oluşturmak amacıyla diğer bir ortak dahil ederek Aralık 2020’de HiddenLight Prodüksiyon şirketini kurmuşlardı.

YPG’nin Suriye’deki faaliyetlerine  ABD başta olmak üzere batı medyası tarafından sıkça yer veriliyor. Bununla birlikte, ABD hükümeti de DSG’ye silah ve mühimmat yardımında bulunuyor.
 
Son olarak da, YPG ile ABD arasında Suriye’nin kuzeyindeki petrol yataklarının korunma ve modernizasyonu için anlaşma imzalanmıştı.

Türk devleti YPG’yi, PKK’nin Suriye’deki uzantısı bahanesini öne sürerek DAİŞ’e karşı etkili bir şekilde mücadele etmiş ve DAİŞ’i yenmiş olan DSG gibi bir yapının da ‘terör örgütü’ olarak kabul edilmesini istiyor. Buna karşın başta ABD olmak üzere Batılı güçler, Ankara’nın bu görüşünü kabul etmiyor. 

.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: