Qamişlo’daki çadır eylemi devam ediyor

Read Time:51 Second

Qamişlo’daki çadır eylemi devam ediyor. Bakûrê Kurdistan ve Türkiye hapishanelerinde devam eden açlık grevine destek amaçlı Qamişlo’da Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği, Mülteciler bürosu önündeki parkta başlatılan çadır eylemi, 7’nci gününde devam ediyor.

Çadır eylemi, Suriye Devrimci Gençlik Hareketi öncülüğünde, “Zindan direnişi ruhuyla mutlaka kazanacağız” şiarıyla 12 Ocak’ta başlatılmıştı. Eylem kapsamında kurulan çadır, Önder Abdullah Öcalan ve devrim şehitlerinin fotoğraflarıyla düzenlenmiş.
Girkê Legê ve Çilaxa meclis üyeleri ve sakinleri ile Süryani Birlik Partisi üyeleri, eylem çadırına gelerek eyleme katıldılar.

Demokratik Birlik Partisi (PYD) Çilaxa üyesi Sirûd Şimer, şehitleri anarak başladığı değerlendirmelerinde; Türk devletini kınayarak, Kuzey ve Doğu Suriye halkları olarak Önder Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit kaldırılana kadar, eylemlerimini sürdüreceklerini belirtti.

PYD Girkê Legê ilçe üyesi Yildiz Cemo da sonuna kadar zindan direnişi için mücadele edeceklerini söyledi.

Süryani Birlik Partisi adına konuşan Nûra Hena ise şunları kaydetti: “İşgalci Türk devleti, Kuzey ve Doğu Suriye halklarını parçalayarak bölgeyi işgal etmek istiyor. Ancak hedefine ulaşamayacak. Çünkü, bölge halkları ruh ve beden olarak birdirler. 

Farklı etkinlikler yapıldığı çadır eylemi devam ediyor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: