Üst düzey Fransa heyeti, Özerk Yönetim’i ziyaret etti

Read Time:1 Minute, 27 Second

Üst düzey Fransa heyeti, Özerk Yönetim’i ziyaret etti. Üst düzey yetkililerden oluşan Fransa heyeti Rojava’da Özerk Yönetim temsilcileriyle bir araya geldi. Görüşmede bölgenin siyasi ve askeri durumu ele alındı.

Fransa Dışişleri Bakanlığı Destek ve Kriz Merkezi Müdürü Éric Chevallier öncülüğündeki Fransa heyeti, 11 Ocak’ta Kuzey ve Doğu Suriye Dış İlişkiler Müdürlüğü’ne ulaştı.

Heyet, Kuzey ve Doğu Suriye Dış İlişkiler Müdürlüğü Eş başkanı Dr. Ebdulkerim Omer, Eş başkanlık Yardımcıları Fener Kait, Ebir İliya ve Eş başkanlık Bürosu sorumlusu Nafiyet Mihemed tarafından karşılandı.

Görüşmede taraflar, bölgenin durumunu, Türk ordusu ve Türkiye destekli grupların Kuzey ve Doğu Suriye bölgelerine yönelik saldırılarını, Hol Kampı’nda bir kriz dosyasına dönüşen cinayet olaylarındaki artışı, Özerk Yönetim’in siyasi ve Suriye anayasası komitesindeki rolünü oynamasının önemini tartıştı.

Fransa Dışişleri Bakanlığı Destek ve Kriz Merkezi Müdürü Éric Chevallier sorulara yanıt vererek, “Fransa Avrupa Barış Anlaşmaları şartlarını yerine getiriyor. Hol kampında yaşayan çocukların ve kadınların eğitimleri ile terörden zarar görenlerin kazandırılmasını amaçlıyoruz. Fransa, bölgedeki Kürt diyaloğu ve güvenlik uygulama projeleri gibi birçok alanda bölgeyi desteklemede olumlu bir rol oynayacak” dedi.

Éric Chevallier son olarak “Fransa, tüm ülkeler için aşılama projelerini destekliyor. Kuzey ve Doğu Suriye bölgelerine ulaşmaya çalışacak” ifadelerini kullandı.

Kendi adına Fransa heyetine teşekkürlerini sunan Ebdulkerim Omer, Kuzey ve doğu Suriye Özerk Yönetimi ile sürekli bir dayanışma ve koordinasyon içerisinde yer almalarını uluslararası teröre karşı siyasi ittifakları her iki taraf arasında da sürdürülmesi temennisinde bulundu.

Éric Chevallier konuşmasının sonunda Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yöne timine teşekkürlerini sunarak sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Kuzey ve Doğu Suriye’yi ilk ziyaretim değil. Birkaç ay önce buradaydım.” Kuzey ve Doğu Suriye’nin son durumunu Özerk Yönetim Temsilcileri ile konuşmak istediğini ve bölgeye insani yardım sağlama konusunu tartışmak istedikleri ifade etti. Éric Chevallier bu bölgenin güvenliği bütün Avrupa için oldukça önemlidir dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: