Rusya’nın sessizliği sivillerin hayatını tehlikeye atıyor’

Read Time:1 Minute, 2 Second

Türk devletinin saldırıları nedeniyle uzun bir süre kapalı kalan M4 karayolu, Til Temir Meclisi ve Rusya güçlerinin koordinesi sonucunda yeniden ulaşıma açıldı. Son bir haftadır Til Temir’e yönelik saldırılarını yoğunlaştıran Türk devleti, M4 karayoluna 2 km mesafeye kadar bombalar attı. Bölge sakinleri, saldırılardan duyduğu endişeyi dile getirdi.

Cizre bölgesinden Fırat bölgesine yaptığı yolculuk için M4 karayolunu kullanan Xalib Elûş adlı yurttaş, “Eyn İsa doğrudan Türk devletinin saldırılarına maruz kalıyor. Burada bulunan Rusya üsleri de saldırılardan nasibini aldı. Fakat buna rağmen Rus güçleri sessiz. Rusya, M4 karayolunu kullanan sivillerin can güvenliğini sağlamıyor” dedi.

Uluslararası M4 karayolunu kullanan ticari araç sürücüsü Fewaz Mihemed de Rusya’nın M4 karayolunda varlık gösterdiğini ancak sivilleri korumadığını vurguladı. Rusya’nın bölgedeki varlığının sivillerin endişelerini azaltmadığını kaydeden Fewaz, Türk devleti ve çetelerinin yoldan uzak tutulmasını istedi.

‘RUSYA’NIN SESSİZLİĞİ ŞÜPHE UYANDIRIYOR’

Til Temir Meclisi Eş Başkanı Ciwan Mele Eyub ise şu soruyu sordu, “Rusya’nın Til Temir’deki karargahı iki kez saldırıya uğradı. Ancak Rusya bunun karşısında sessiz kaldı. Peki Rusya bu durumda Türk devletinin suçları karşısında sivilleri nasıl savunacak?”
Rusya’nın tutumunun saldırıları artırdığını kaydeden Eyub, sivillerin Cizre-Fırat bölgeleri arasında seyahat mecburiyetinde olduğunu, bu nedenle de M4 yolunu kullanmak zorunda kaldıklarını belirterek, Rusya’nın sorumluluklarını yerine getirmesi için çağrı yaptı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: