Sara’lardan Seve’lere kadın mücadelesi alanlarda olmaya devam ediyor.

Read Time:1 Minute, 35 Second

9 Ocak 2013 tarihinde Paris’te Kürt kadın siyasetçiler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez karanlık güçler tarafından katledildi. 3 yıl aradan sonra aynı karanlık güçler Şırnak’ın Silopi ilçesinde ortaya çıkarak Kürt kadın siyasetçiler Seve Demir, Fatma Uyar ve Pakize Nayır’ı sokak ortasında infaz etti. Bizler biliyoruz ki Silopi’de yaşanan katliam Paris katliamının devamıydı. Kendisini bütün dünyaya tanıtan Özgür Kadın Hareketini hedef alan bu katliamlarla özgürlüğü için mücadele eden Kürt kadınlarına verilmek istenen mesaj açık bir şekilde verilmiştir. Biz Saraların, Sevelerin yoldaşları olarak bir kez daha diyoruz ki katliamlarınız karşısında örgütlülüğümüzü büyüterek kararlı adımlarla mücadelemizi sürdürüyoruz!

Paris Katliamının üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen 3 Kürt kadın siyasetçiye yönelik yapılan katliam aydınlatılmadı. Ne Fransa ne Türkiye katliamı aydınlatmak için gerekli adımları atmadı. Katil zanlısı Ömer Güney’in Mit ile olan ilişkisine yönelik sorulan sorularda Türkiye susmayı tercih ediyor ancak bu katliamın asıl faillerinin Kürt düşmanlığı üzerinden siyasi rant sağlayanlar olduğunu bütün dünya biliyor.

Paris Katliamı gibi Silopi katliamında da geçen 4 yılda katliamın aydınlatılması adına hiçbir ilerleme olmadı. Siyasallaşmış Türkiye yargısı Kürt Siyasetçi Kadınlara yönelik devlet eliyle gerçekleştirilen katliamların üzerini örtmeye çalışsa da yoldaşları olarak bizler bu katliamlar aydınlatılana kadar mücadele edeceğiz.

Tarihini kanlı katliamlarla yazan Türkiye Cumhuriyeti özellikle mücadele eden kadınlara yönelik en vahşi saldırılarını gerçekleştiriyor. Kürt siyasetçi kadınları sokak ortasında katlediyor, cenazelerini teşhir ediyor, cansız bedenlerine dahi işkence yapmaktan geri durmuyor. En vahşi gerçekliğiyle özgür kadın mücadelemizde karşımıza dikilen erkek devlet aklı kaybedecek ve adalet kadınların eliyle sağlanacak.

Kürt Kadın iradesini kırmaya yönelik birçok özel savaş yöntemini devreye sokan devlet ve onun sürdürücülüğünü yapan AKP-MHP faşist bloğu yenilecek ve kadın iradesi kazanacak! Katlederek, hapis ederek özgürlük ve demokrasi mücadelemizden vazgeçirebileceklerini sananlar yanılıyor! Saralardan Sevelere devraldığımız mücadeleyi onurla taşımaya devam edeceğiz! Paris’te ve Silopi’de katledilen Kürt siyasetçi kadınları bir kez daha özlemle ve minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz!

JIN, JIYAN, AZADİ
BİJİ TEKOŞİNA JİNAN!
HDP EDKİŞEHİR İL KADIN MECLİSİ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: