‘Eyn İsa’ya saldırılar Rusya’dan onaylı’

Read Time:42 Second

Türk devleti ve çeteleri, ABD ve Rusya ile ayrı ayrı imzalanan ateşkes anlaşmalarına rağmen Eyn İsa başta olmak üzere Kuzey ve Doğu Suriye topraklarına dönük saldırılarını sürdürüyor.
Saldırılara tepki gösteren Kobanêli aydın ve sanatçılar, Rusya’nın Özerk Yönetim’e baskı için saldırılara sessiz kaldığını söyledi.

Kobanê’deki Baqî Xido Kültür Merkezi yöneticilerinden Zozan Begê, saldırılara şu sözlerle tepki gösterdi: “Türk devletinin Eyn İsa’ya saldırılarını kınıyoruz. Bölgede ateşkesin gözlemcisi olan Rusya görevini yerine getirmek yerine çıkarlarına göre hareket ederek saldırılara seyirci kalıyor.”

Müzisyen Xelîl Ramazan da Rusya’nın, Eyn İsa’yı Şam hükümetine teslim etmek için saldırılara ses çıkarmadığını belirterek, “Askerî güçlerimize güveniyoruz. Saldırılar karşısında direneceğiz. Zafer bizim olacak” dedi.

Kobanê Aydınlar Birliği Üyesi ve Dengbêj Henîfê Ismet de saldırıları kınayarak Rusya’nın bölgedeki varlığının bölge halkı için artık yük olduğunu söyledi, saldırı ve komplolara karşı Kürt ulusal birliği çağrısında bulundu.
(cj)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: