​​​​​​​Tıl Temirliler: Rusya bölgeyi Türk devletine teslim etti

Read Time:1 Minute, 17 Second

Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgal saldırıları sürüyor. Uluslararası M4 karayolunun kontrolünü ele geçirmeye çalışan Türk devleti, Fırat ve Cizre bölgelerinin çeşitli merkezlerine yoğun saldırılarda bulunuyor. Yoğun saldırı altında olan Eyn İsa ve Til Temir’de yaşayanlar, saldırılara karşı tepkilerini dile getirdi.

Til Temir’de yaşayan Mihemed Baqî, “Eyn İsa’da yaşanan saldırılar Türk devletinin Rusya ile yaptığı anlaşmayla ilgilidir. Bize yönelik saldırılardan dolayı endişeliyiz. Türk devleti topraklarımızı işgal etmek istiyor. İdlib’den çekilen Türk devleti, Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırılarda bulunuyor. Bu saldırılar Rusya’nın gözü önünde gerçekleşiyor. Şam hükümeti de bu duruma seyirci kalıyor” dedi.

Til Temir’in de Eyn Îsa’ya benzer saldırılara maruz kaldığını söyleyen Mihemed Ömer, “Rusya’nın tutumundan dolayı endişeliyiz. Fakat ne olursa olsun topraklarımızı işgalcilere bırakmayacağız. Sonuna kadar direneceğiz” ifadelerini kullandı.
Til Temir İlçe Meclisi Üyesi Ridwan Xelef de Türk devletinin, ABD’de yapılan başkanlık seçiminden doğan boşluğu kullanmaya çalıştığını belirterek, “Rusya’nın da yaptığı anlaşmayla bölgeyi Türk devletine terk ettiğini görüyoruz. Bu nedenle M4 karayolu çevresine yoğun askerî sevkiyatlar yapılıyor. Rusya’nın Türk devleti ile yaptığı anlaşma Fırat ve Cizre’yi birbirinden ayırmayı hedefliyor. Türk devletinin işgal ettiği yerlerde istikrar olmadığını hepimiz görüyoruz. Halk, çetelerin gerçekliğini çok iyi biliyor. Bu nedenle Til Temir Askeri Meclisi ve Süryani Askeri Meclisi’ni sonuna kadar destekliyor” diye konuştu.

Süryani Askeri Meclisi Sözcüsü Aram Hena da Türk devletinin Eyn İsa ve Til Temir’e yönelik artan saldırılarına dikkat çekerek, “Şu an gerçekleşen saldırılar öncekilerden daha kapsamlı ve daha yoğundur. Daha ağır silahlar kullanılıyor. Büyük bir savaş hazırlığı yapılıyor” şeklinde konuştu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: