Haydar Işık Yazdı: Acayıp Dünya

Read Time:3 Minute, 3 Second

Haydar Işık
Bu acayip dünyada Türkleri seveni zor görürsünüz. İster Hristiyan veya Müslüman araştırın veya tüm digital olanaklarınızla izleyin. Türkleri kimse sevmez. Tabii Türkiye ile çıkar ilişkileri olanları bir yana koyunuz. Onlara imha silahları, SHA motoru, Leopard tankları vd katliam silahlarını satanlar bu katagoriye girmez.

Sıradan bir Alman, Fransız, Ingiliz, veya ABD li ile konuşsanız alacağınız cevap olumsuz olacaktır.

„Benim bodrum katımda bir Türk olacağına, bin fare olsun!“ diyen Almanların sizde Türkleri seveceği kanaati doğar mı?

Onlar da Kürtlerden öfkesini alıyor. Türkler de Kürtleri sevmedikleri gibi insan bile görmüyorlar. Eğer Kürt varsa, onlar ancak „haşare“dir. Kürtler üzerine atasözleri uyduruluyor. „Kürt ne bilir bayramı, zır zır içer ayranı.“ Irkçı ve sömürge psikolojisi efendiliğiyle katıla katıla güldükleri pek çok sözleri var.

Kürdün dili yoktur. Olsa bile okullarda, üniversitelerde kullanacak ölçüde değildir. Kürtlerin ne bir tarihi ne de kültürü var. Velhasıl „itlaf“ (yok etmek) edilmesi gereken haşere sürüsüdür Kürtler.

Son zamanlarda MHP baş adamı Bahçeli HDP yok edilmeli derken, HDP ye oy veren destekleyen milyonları yoketmeyi (itlaf) düşündüğü ve bunu dillendirdiği bir gerçekliktir.

„Kürt sorunu yok!“ diyen sahte diplomalı RTE, „Düşünmezsen Kürt yoktur.“ „Kürtler Arjantinde bir devlet kurmaya çalışsalar onlarla orada savaşırız“ diyecek kadar gözü dönmüş korkunç bir Kürt düşmanıdır. Sınırı içinde ve dışında bütün Kürtleri itlaf etmeyi görev edinmiş.
Sıradan bir Türk işçiyle dostça sohbet ediniz. Türkiye‘de Kürtler de var, deyiniz. Alacağınız cevap „Hadi lan, Türkiye‘de Kürt yoktur.“ veya buna benzer yanıtlar olacaktır.

Bakınız Kemalist devlet 1937/38 de DERSİM‘de on binlerce insanımızı katletti, mağaralarda zehirli gazla imha etti. Bu soykırım başka bir devlette yaşansaydı en azından belli bir yüzleşme yaşanırdı. Peki Türkiye‘de oldu mu? Türk akademisyenler bu soykırımı üniversitelerde öğrencilerine anlattılar mı? Sadece bir örnek. Buna Zilan, Piran ve diğer barbarlıklarını ekleyiniz.

Bugün dini imanı yalan, hırsızlık ve düzenbazlık olan dinbaz bir sistem egemen. Üstelik bu tek kişiye bağlı İslamo-faşist Türk ırkçı sistem, gece gündüz her gün Kürtleri bombalıyor. Kürdistan dağlarına her gün kazan bombaları düşüyor. Kaç tane Türk, Kürde yapılana yazıktır günahtır, diye ses verdi? Şüphesiz sistemi eleştiren marjinal gruplar dışında ne eğitim kurumlarından, ne camilerden, ne de sivil toplumdan ses yok.

Bahçeli ve Erdoğan öldürdükleri Kürtleri kardeş görüyor. Kürt varsa öldürülmelidir. Bunun dışında Kürdün varlığı kesinlikle kabul görmüyor. Kürd varsa, bunun dili var, kültürü var, sosyal ve politik toplumsal etkinlikleri var ve olmalıdır. Hayır. HDP olamaz. Olsa bile haşere sürüsüdür, yok edilmelidir.

Türk halkı dünyaya entegre olamamışken, toplumsal yapısı Hitlerin barbar ruhuyla dop doluyken sağduyu beklemek abes olur. Bahçeli ve faşist İslamı bayrak yapan Erdoğan iktidarı sürerken varın siz uslu uslu demokratik açılım falan bekleyin. Hayaldir. Bunlar dünün Kemal Atatürkleridir. Bunlar Hitler‘in soykırımcı ve yayılmacı ruhu ile dolu faşistlerdir.

Kürtlerin önüne arkasına bakarak bu faşist ırkçı sistemi görmeleri, ona göre bilinç ve bilgilerini üst düzeye çıkarıp, uygun tarzda dünya kamuoyuna gitmelerinde yarar var. Dünya acayipleşmiş. Çıkar ilişkileri herşeyin önünde yer alıyor. Kürdü ve Kürdistanı tanımayan bir Avusturyalı Prof. müsvetesine Kürdistan üzerine kitap yazdıran, okur yazar olmayan Kureşanlı Dersimliye Aleviliği anlattıran kitap çıkartan TC çete devletidir.

Bu TC öylesine acayip, öylesine her türlü ahlak ve vicdan anlayışından uzak bir devlet veya daha doğrusu bir çete ki, halkını Kürt düşmanlığıyla doldurmuş. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de DAİŞ ve Elkaida çetelerini halkların üzerine sürüyor. Karabağ‘da Ermeni kafası kesiliyor.

Bu devlet Kürde sadece bir seçenek bırakmış, ya ölürsün ya ölürsün. Yurtsever her Kürt ve kendisini Kürt ve Kürdistanlı gören her Kürdün, başat görevi örgütlenmek olmalıdır.

Örgütlenmeden kastım, yeni yeni dernek veya parti kurmanıza gerek yok. Kürdün özgürlüğünü savunan HDP yi güçlendirmek, dağlarımızda kahramanca direnen yurtseverlerimize sahip çıkmaktır. Medeni dünyanın tüm olanaklarını en ileri seviyede kullanarak bu tekçi ırkçı faşist rejime karşı Kürdü savunmaktır.

Haydar Işık 19.Aralık 2020

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: