CHP’li Kadir Aydar ile birlikte 23 kişi gözaltına alındı

Read Time:1 Minute, 14 Second

CHP’li Kadir Aydar ile birlikte 23 kişi gözaltına alındı. CHP’li Ceyhan Belediyesi hakkında yürütülen ‘rüşvet’ soruşturması kapsamında aralarında görevden alınan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın olduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “rüşvet” soruşturması kapsamında bu sabah Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğüne bağlı polisler, aralarında görevden alınan Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın da olduğu 23 kişinin ev ile işyerlerine baskın düzenledi. Bu baskınların yanı sıra polisler, Ceyhan Belediyesi’ne baskın düzenleyerek, arama yaptı. Polis tarafından ablukaya alınan belediye binasında aramalar devam ediyor.


23 KİŞİ GÖZALTINDA

Savcılıkça, aralarında Aydar’ın olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı alınmıştı. Aydar ile birlikte aralarında müteahhit ve belediye personelinin de bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı. Aydar, Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından emniyete götürüldü. Aydar’ın sosyal hesabından yaptığı açıklama sonrası emniyette giderek teslim olduğu öğrenildi.

‘İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONU’

Sosyal medya hesabından operasyona dair görüntü paylaşan Aydar, gözaltına alınmadığını ve emniyette gidip teslim olacağını belirtti. Rüşvet iddialarını yalanlayan Aydar, bu operasyonun hem kendisini hem de partisini itibarsızlaştırma operasyonu olarak niteledi. Ceyhan halkına hizmet ürettiği için suçlandığını, mazbatasının iptal edilerek, görevden aldığını ve buna rağmen sustuğunu ifade eden Aydar, Ceyhan’ın en zengin iş insanı olduğunu, Ceyhan’ı parselleşmek isteyip, rüşvetle iş yapan birkaç müteahhitin inşaatlarını durdurduğu için bu kişilerin kendisine düşman olduğunu ileri sürdü. Açıklama sonrası gidip teslim olacağını ifade eden Aydar, “Kadir Aydar rüşvet almaz, rüşvet yemez, dünyayı da önüne koysalar dönüp bakmaz. Rüşvet alanın da vereninde Allah bin belasını versin” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: