YPG: Bir saldırının olması için hiçbir sebep yoktur

Read Time:1 Minute, 6 Second

YPG: Bir saldırının olması için hiçbir sebep yoktur. YPG Genel Komutanlığı: Böyle bir saldırının olması için hiçbir sebep yoktur. Halk Savunma Birlikleri olarak Kürdistan Bölgesi’nin özerkliğine saygı duyuyor ve onları saldırı, provokasyon ve suç politikasından vazgeçmeye çağırıyoruz. Tüm sorunlar diyalog ve diyalog yoluyla çözülmelidir.

Başurê Kürdistan Pêşmerge Bakan Yardımcısı KDP’li Serbest Lezgin, YPG güçlerinin Rojava ile Başur sınırında pêşmerge mevzilerine saldırdığı iddiasında bulunmuştu.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yayımlayan Halk Savunma Birlikleri (YPG) Genel Komutanlığı, “16 Aralık’ta güçlerimiz Sihêla ilçesi yakınlarındaki hiçbir şekilde peşmerge üssüne saldırı gerçekleştirmemiştir. Böyle bir saldırının olması için hiçbir sebep yoktur” diyerek yapılan gerçek dışı açıklamaları yalanladı.

YPG Genel Komutanlığı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Son yıllarda, Rojava ile Kürdistan Bölgesi arasında devam eden koordinasyon süreçleri var ve olmaya devam etmektedir. Bu temaslar, DAİŞ’e karşı savaş ve bölgede barış ve güvenliğin uygulanması bağlamında yapılmaktadır. Bu koordinasyon sonucunda sınırdaki birçok gerginlik giderildi.

16 Aralık’ta güçlerimiz Sihêla ilçesi yakınlarındaki hiçbir şekilde peşmerge üssüne saldırı gerçekleştirmemiştir. Böyle bir saldırının olması için hiçbir sebep yoktur. Konuyla ilgili durumu daha da kötüleştiren ve gerçeklerden uzaklaşan birçok açıklama yapıldı. Aslında olanlar, Kürdistan Bölgesi’ndeki ilgili kişi ve kurumlarla aramızdaki iletişim ve koordinasyon eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Aksine biz, Halk Savunma Birlikleri (YPG) olarak Kürdistan Bölgesi’nin özerkliğine saygı duyuyor ve onları saldırı, provokasyon ve suç politikasından vazgeçmeye çağırıyoruz. Tüm sorunlar diyalog ve diyalog yoluyla çözülmelidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: