YAT, 4 çete ile beraber mühimmat ve ekipmana el koydu

Read Time:48 Second

YPG’ye karşı savaşta yer almış ve birçok çatışmaya katılmış olan Muhanned Mohsen Fehîd El Duwaîh ve Gazî Dohan’ın da yakalandı.

Yazılı bir açıklama yapan YPG Basın İrtibat Merkezi, 6 Aralık’ta Terörle Mücadele Birimleri (YAT)’ın  Til Hemis bölgesindeki DAİŞ çetelerine karşı operasyon başlattığını, başlatılan operasyonda, DAİŞ bünyesinde istihbarat ve güvenlik faaliyetlerinde bulunan ve YPG’ye karşı savaşta yer almış ve birçok çatışmaya katılmış olan Muhanned Mohsen Fehîd El Duwaîh ve Gazî Dohan’ın da yakalandığını kaydetti.

Açıklamada şunlar belirtildi:
6 Aralık’ta Terörle Mücadele Birimleri (YAT) Til Hemis bölgesindeki DAİŞ çetelerine karşı operasyon başlattı. Bu operasyonda 4 çete tutuklandı. Tutuklananların isimleri şu şekilde; Mohsen Fehîd El Duwaîh, Gazî Dohan, Hemed Elî El Nasser ve Muhanned Mohsen Fehîd El Duwaîh.

Yakalanan çete üyeleri arasında daha önce DAİŞ bünyesinde istihbarat ve güvenlik faaliyetlerinde bulunan ve güçlerimize karşı değişik yerlerde savaşmış olan Muhanned Mohsen Fehîd El Duwaîh ve Gazî Dohan da var.

Operasyon sırasında bir miktar mühimmat ve teknik ekipman da ele geçirilmiştir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: