İlham Ehmed: Denetleme Komitesi MSD kongresi kararlarını uygulamak için bir plan yaptı

Read Time:48 Second

İlham Ehmed: Denetleme Komitesi MSD kongresi kararlarını uygulamak için bir plan yaptı

Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Yönetim Kurulu Başkanı İlham Ehmed ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede 25 Kasım’da düzenlenen “Cizre ve Fırat Halkı Ulusal Kongresi” denetleme komitesinin planı ve çalışma mekanizması hakkında konuştu.

İlham Ehmed, “Denetleme komitesi ilk toplantısını yaptı ve kararların uygulanması için bir plan gerçekleştirdi. İlk olarak, bu kararların uygulanmasından Özerk Yönetim de sorumludur” dedi.
Kongrede oluşturulan “Denetleme Komitesi” ilk toplantısını 30 Kasım’da gerçekleştirdi. Toplantıda denetleme komitesine bağlı 3 alt komite oluşturuldu, görevleri Özerk Yönetime bağlı komite ve kurumların çalışmalarını denetlemektir.

İlham Ehmed konuşmasında Özerk Yönetimin kongrenin aldığı kararları tüm tarih ve gereksinimleri ile tartışacağını, alternatifler önereceğini ve sonra bu kararları uygulamaya koyacağını belirtti.

MSD Yönetim Kurulu Başkanı İlham Ehmed, güvenlik güçleri, gümrükler vb. ile ilgili bazı kararların kısa sürede alınacağını, seçim hazırlıkları ve yeniden kuruluş faaliyetleri gibi bazı kararların uygulanacağını duyurdu. Bu uygulamaların zaman alacağını da sözlerine ekledi.

Demokratik Suriye Meclisi, 25 Kasım’da “Cizre Halkı ve Fırat Ulusal Kongresi”ni düzenlemişti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: