Trump’ın ‘hile’ iddiası kabinesinden de destek görmüyor, Adalet Bakanı ‘sahtekarlık yok’ dedi

Read Time:47 Second

ABD’de 5 Kasım’da başkanlık seçimleri yapıldı. Seçimde Demokratlar’ın adayı Joe Biden açık ara seçimi kazandı. Mevcut Başkan ve Cumhuriyetçiler’in adayı Donald Trump ise seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıkladı ve yargı mücadelesi başlattı. Ancak seçimlerin üzerinden zaman geçtikte geçtikçe Trump’a kendi partisinden de hile iddiaları ile ilgili destek giderek azaldı. Son olarak Adalet Bakanı, seçimlerde bir “sahtekarlık” görmediklerini söyledi.

ABD Adalet Bakanı William Barr, yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı’nın seçimler ile ilgili yaptığı inceleme sonucunda seçim sonuçlarını etkileyecek büyüklükte bir sahtekarlık ile karşılaşılmadığını açıkladı. Barr, “Bugüne kadar seçim sonuçlarının farklı bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak boyutta bir sahtekarlık görmedik” ifadelerini kullandı.

Trump’ın daha önce Adalet Bakanlığı’nın ve FBI’ın seçimleri incelemediğine dair şikayetinden sonra gelen bu açıklama seçimlerden bu yana devam eden dava sürecinde Trump destekçilerinin Trump’ın yanından uzaklaşmaya başladığının bir işareti olarak görülüyor.

Daha önce de Senato çoğunluk lideri olan Senator Mitch McConnell gelecek yıl Biden’ın Beyaz Saray’da olacağını kabul ettiğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: