Dêrazor’da DAİŞ’in iki lideri yakalandı

Read Time:44 Second

Dêrazor’da DAİŞ’in iki lideri yakalandı. Hecîn Askeri Meclisi Güçleri’nin düzenlediği operasyon kapsamında Şefa beldesinde birçok saldırının sorumlusu olan 2 DAİŞ çete liderini yakalandı.

HABER MERKEZİ Bölgeden aktarılan bilgilere göre Hecîn Askeri Meclisi Güçleri, DAİŞ çetelerinin hücre yapılanmalarına karşı başlattığı geniş operasyonlar kapsamında dün gece saatlerinde Şefa beldesi ve çevresinde operasyon yürüttü.

Askeri Meclis Güçleri düzenlenen operasyonlarda aralarında DAİŞ çetelerinin Fırat emirinin de olduğu B.C.E isimli çete yakalandı. Bu çete grubu aynı zamanda Baxoz’da son günlerde yaşanan saldırıların ve birçok eylemin planlayıcıları.

Diğer yakalan S.D isimli çete ise Hecîn ve Baxoz arasında yaşanan saldırıların sorumlusu.

Yakalanan her iki çetenin ise birçok terör saldırısı gerçekleştirdikleri ve Şefa Meclisine yönelik patlamalardan sorumlu olduğu, Şam benzin İstasyonu karşısında bulunan bir yerde araçta yaşanan patlama, Askeri bir aracın geçişi sırasında patlama ve Ebdulselam Xelîf El Salîm’in evine yönelik bombalı saldırı gibi birçok saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtildi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: