Genel Kürdistan Manşet Tüm Haberler

TEV-DEM: İşgalciliğe ve sömürgeciliğe karşı ulusal birlik zamanı

TEV-DEM: İşgalciliğe ve sömürgeciliğe karşı ulusal birlik zamanı

Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) yaptığı açıklamada ulusal birliğin aciliyetine dikkat çekerek, “Kardeşler arası bir savaşı önlemek için halkımızı, tüm Kürt ulusal güçlerini ve sivil toplumun tüm kesimlerini komplocuların planlarından haberdar olmaya ve buna karşı ulusal duruş sergilemeye çağırıyoruz. Kürdistan ulusal diyaloğunu esas alalım ve bir an önce Kürdistan’da ulusal bir kongre gerçekleştirelim” çağrısında bulundu.

Açıklamada şunlar ifade edildi:
Başurê Kürdistan’da yaşanan kriz Kürdistan’ın diğer parçalarını olumsuz etkilemektedir. Çözüme kavuşturulamayan bu kriz nedeniyle bedeller ödenmektedir. Bu nedenle Kürt güçleri arasındaki diyalog ulusal bir ihtiyaç ve bütün halkların projesi olarak kaostan çıkmanın yegane yoludur. Türkiye siyaseti ve geliştirdiği özel komplo planlarıyla Kürtler üzerinde özel savaş politikası yürüterek Kürtler arası kriz yaratmak suretiyle, Kürdistan’ı işgal ederek birliğimizi parçalamayı hedeflemektedir.
Artık herkes Kürdistan’ın içinde bulunduğu mevcut sürecin tehlikesinin farkındadır. Türkiye tüm ağırlığını Kürdistan işgali ve Kürt ilerlemesinin engellenmesine vermiştir. Kürt sorunu uluslararası alanda önemli bir sorun haline gelmiştir ve Türk devleti bundan oldukça korkmaktadır. Bu nedenle Kürtler arasında bir iç savaşı geliştirmek için her yola başvurmaktadır.
Sürecin hassasiyeti bize Kürt diyaloğunun önemini, sorumluluğunu ve başarılarımızın birliğini ve korunmasını dayatmaktadır.
Bilindiği gibi tüm siyasi ve ulusal güçler ile hareketimiz dahil Kürt toplumunun tüm kesimleri, Kürt partilerini Türkiye’nin politika ve planlarına uymamaya çağırdı ve diyalogla çözüm bulunabileceğini gördü.
Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) olarak bizler, kardeşler arası bir savaşı önlemek için halkımızı ve tüm Kürt ulusal güçlerini ve sivil toplumun tüm kesimlerini komplocuların planlarından haberdar olmaya ve ulusal bir duruş sergilemeye çağırıyoruz. Kürdistan ulusal diyaloğunu esas alalım ve bir an önce Kürdistan’da ulusal bir kongre gerçekleştirelim.”

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

Genel

Genel

%%footer%%