Genel Kürdistan Manşet Tüm Haberler Yazarlar

KİMLİKSİZLİK Hasan H. Yıldırım & Hussein Erkan

Hasan H. Yıldırım & Hüsein Erkan
Kürd milletinin ezeli, böyle giderse ebedi de düşmanı Türk, Arap ve Farsların şahsında; “Kardeşlik, dostluk, stratejik müttefiklik“ keşfedenler, bir de “bağımsızlıkçıyız“ deyip ortada gerdan kıranlar var ya, çok gülünçler. Buna tribünlere oynamak denir.

Sözde kurtardım dediğin parçayı sömürgeci güçlere kendi rızanla teslim et, ekonomini ona yönettir, yönetimin altındaki toprakların her köşesinde sömürgeci istihbarat güçlerinin alenen çalışmasını kabul et, düşmanın onlarca askeri karakol inşa etmesine rıza ver, siyasi, ekonomik, askeri, istihbari ve daha ötesi kültürel olarak sömürgecinin kendisine mecbur kıldığı her dayatmayı itirazsız ittiat et; Sonra ortaya çık ve “ben bağımsızlıkçıyım“ de!

Milli bir siyasetleri, milli birlik diye bir politikaları yok. 30 senedir sömürgecilerinde desteğini alarak, ekonomik, askeri, istihbarı gücüyle sömürgeciler adına Kürdistan halkını rehin al, bu süreçte devleti devlet yapan tek bir kurum oluşturma sonra kalk bağımsızlıkçı olduğunu iddia et.

Şaka gibi değil mi?

Yok, yok, bunlar kesinlikle altını pislemişlerdir. Oturdukları koltuklara yapışmış olduklarına göre. Kürd milletini aptal yerine koyuyorlar. Kürd milleti aptal değil, ama onlar diktatördürler.

Empetyalistlerin, sömürgecilerin ortaklaşa böldüğü, paylaştığı, her parçanın bir sömürgeci devlet içinde hapsedildiği koşullarda Kürdistan’ın orta yerinde çizilen sınırlara secde et, sadece bulunduğun parçanın kendine ait olduğunu kabul et, diğer Kürd örgütlerin orada mücadele etmesini yasakla; sonra kalk milli birlikten dem vur.

Bu, olacak iş mi? Şaka gibi değil mi?

Hayır, baylar, bayanlar!

Kürdistan’ın tek bir karış toprağı hiçbir kişinin, ailenin, aşiretin, çevrenin, partinin özel malı değildir. O, Kürd milletinin ortak vatanı ve değeridir. Bunun tersini iddia eden, savunan ve bunları herkese dayatan mantık Kürdistani değildir. Daha ötesi bu bir kimliksizliğe işaret eder. Bu aynı zamanda bir kirliliğe işaret eder.

Bunlar kim diye merak ettiniz değil mi?

Sahi kim bunlar?

Biraz kafanızı çalıştırın.

Kim olduğunu bulmaktan zorlanmazsınız.

Haydi kolay gele.

11 Kasım 2020

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

Dünya

Genel

%%footer%%