Dünya Genel Manşet Tüm Haberler

Biden: Oyuna geri dönüyoruz

Biden: Oyuna geri dönüyoruz

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, “Amerika’nın geri döndüğünü söylüyorum. Oyuna geri dönüyoruz” dedi.

Mezopotamya Haber24– ABD’de 59’uncu başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden, dünya liderlerinin tebriklerini  kabul etmeye devam ediyor.

Biden Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile telefon görüşmesi yaptı. Merkel, Macron ve Johnson’ın Biden’a tebriklerini ilettiği belirtildi.
Biden gazetecilere yaptığı  açıklamada “Amerika’nın geri döndüğünü söylüyorum. Oyuna geri dönüyoruz” ifadelerini kullandı.

Biden’ın geçiş ekibi, yeni Başkan’ın Donald Trump’ın aksine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve küresel ısınma ile mücadelede Avrupa ile birlikte hareket etmeyi planladığını açıkladı.

Biden’ın, Trump’ın çeşitli konularda eleştirdiği Almanya Başbakanı Merkel ile yaptığı görüşmede Merkel’in liderliğini övdüğü ve transatlantik ilişkilerin yeniden canlandırılması çağrısında bulunduğu bildirildi.

Biden ile 20 dakika görüşen ve Trump ile yakın bir ilişkisi olan İngiltere Başbakanı Johnson ise daha sonra Twitter’da yaptığı açıklamada Biden ile Demoratların kampanya sloganlarından olan bir ifadeye atıfla “pandemiden daha güçlü” çıkmak için beraber çalışmayı umduğunu söyledi.
Bütün G7 ülkeleri liderleri, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da Biden’ı kutladı.

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

Genel

Dünya

%%footer%%