Genel Kürdistan Manşet Tüm Haberler

Salih Gedo: Kürtler arası savaş düşmanın çıkarlarına hizmet eder

Salih Gedo: Kürtler arası savaş düşmanın çıkarlarına hizmet eder

HABER MERKEZI-KDP’nin Medya Savunma Alanlarına yaptığı askeri sevkiyat ve Mesut Barzani’nin, kamuoyunda, PKK’ye karşı savaş ilanı, olarak nitelendirilen açıklamalarına ilişkin konuşan Salih Gedo, “Kürtlük hissine sahip hiç kimse, Başurê Kürdistan’da yaşananlara karşı kayıtsız kalamaz” dedi.

 
Birakujî savaşının Kürtler bir kırmızı çizgi olduğunu ve asla kabul edilemeyeceğinin altını çizen Gedo, bu savaşın yalnızca Kürt düşmanlarına hizmet edeceğini belirterek, “Hepimiz şunu çok iyi bilmeliyiz ki Başurê Kürdistan ve Rojava, hassas bir süreçten geçmektedir ve Kürdistan’ın bu iki parçası büyük tehditlerle karşı karşıyadır. Bugün Başur’da Kürt güçleri arasında yaşanan kriz Kürt halkına hizmet etmemektedir ve yalnızca Kürt düşmanlarının çıkarınadır” dedi.

‘KÜRT KANI AKMASIN’

Kürt halkının Kürt güçleri arasında kriz yaşanmasına müsaade etmeyeceğini vurgulayan Gedo, “Kürt güçlerini, savaştan uzak durmaya çağırıyorum. Diyalog yolunu seçmeli ve önümüze çıkan sorunları diyalog ile çözmeliyiz. Kürt kanının akmasını engelleyelim ve hep birlikte Kürt halkının hayallerini gerçekleştirmek için çalışalım” diye konuştu.

Salih Gedo, son olarak Başurê Kürdistan’daki Kürt güçlerini, olası bir savaşın önüne geçmek için sorumlu davranmaya çağırdı.

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

Dünya

Dünya

%%footer%%