YER DEĞİŞTİRMEYE NE DERSİNİZ? Hasan H. Yıldırım & Hussein Erkan

Read Time:2 Minute, 38 Second


48178195-4A05-4456-A2D0-16B151F50A11
Hasan H. Yıldırım & Hüsein Erkan

Çok düşündük, taşındık ve oturup bir karara vardık. Kürd-Türk ilişkilerinde yer değiştirmede karar kıldık.

 

İlk etapta Türkiye Cumhuriyeti ibaresinde küçük bir değişiklik yaptık. Türkiyeyi kaldırdık, yerine Kürdistan’ı monte ettik. Böylelikle bundan sonra devletimizin adı Kürdistan Cumhuriyeti olacak. İşe bir anayasa yazmakla başladık. Anayasanın ilk maddesineKürdistan Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı herkes Kürdtüribaresini koyduk.

 

Bu tarihten itibaren Türkiye, Türk, Türkçe kavramları kullanmak yasaklanacaktır. Bu kavramları telefuz edenler, dilleri sürçmüş olsa bile, hakklarında ihanet suçlamasıyla soruşturma başlatılacaktır.

 

Binaenaleyh, “Türk hakları,“ “Türkçe eğitim hakkı,“ “Bağımsız Türkiyegibi söz ve ibareler terör kapsamı içindetelaki edilecek ve bu kavram ve sözleri kullananlar terörist muamelesi göreceklerdir. Anayasanın 125 maddesi gereği örfi-idare mahkemelerinde yargılanacaklardır.

 

Türk bayrağı denen bez parçasını alıp çöpe attık. Onun yerine Kürdistan bayrağını göndere çektik. Coğrafyada ne kadar Türk sembolü varsa hepsini söktük, onların yerine Kürd millet sembollerini koyduk.

 

Bundan böyle atamız İhsan Nuri Paşa olacak. Ülkenin görünen her yerine birer büstü konulacak, meydanlara anıtları dikilecektir. Ölüm yıldönümleri milletçe anılacaktır, sabahsaat dokuzu beş geçe ülkenin her yerinde beş dakkika klaksonlar ve kornalar çalacak, bu esnada insanlar bulundukları yerlerde hazırola geçeceklerdir.

 

Türkçeyi yasakladık. Kürd dilini resmi dil yaptık. Bundan böyle Türkçe konuşanlar tespit edilecek, haklarında soruşturma başlatılacaktır.

 

Resmi dairelerde, kışlalarda, polis karakollarında, okullarda okunmak üzere bir and yazdık. Bundan böyle her sabah resmi dairelerede bu andı okuma zorunluluğunu getirdik. Bundan böyle her memur, polis, asker, öğrenci vs her sabah, “Kürdüm, doğruyum, çalışkanım, varlığım Kürd varlığına armağan olsunandı okuyacaktır.

 

Türk istiklal marşını kaldırdık. Onun yerine Kürd milli marşı Ey Reqip’ı koyduk. Her sabah ve akşam tüm devlet dairelerinin açılış ve kapanışında okunma zorunluluğunu getirdik.

 

Bu kurallara uymayanlar soruşturmaya tabi kılınacaktır. Pişman olmayanların ya enselerine bir kurşun sıkılacak, ya diri diri asit kuyularına veya katran kazanlarına atılacaktırKiminede insan pisliği yedirilecektir.

 

Resmi görevlilere, bu kurallara uymayan herkese, çocuk, ihtiyar, kadın ayırmaksızın, Türk öldürme hakkı tanınacaktır. Güvenlik güçlerimiz bu konuda gerekeni yapacaktır. Haklarında hiçbir soruşturma olmayacaktır. Hatta devlet övünç madalyasıyla mükafatlandıracaktır.

 

Her evin çıkış kapısı önüne bir Kürd kahramanın büstü dikilecek. Yanına bir direk dikilecek ve Kürdistan bayrağı asılacaktır. İkametgah sahipleri her dışarı çıktıklarında ve dışarıdan eve girmeden Kürd kahramanın büstü ve Kürd bayrağı önünde bir dakkika saygı duruşundan bulunacaktır. Her sokak başına bir kamere konulacak uymayanlar tespit edilecek ve hakkında vatana ihanetten işlem yapılacaktır.

 

Ve daha neler?

 

Aman ha itiraz etmeyesiniz! Hani “kardeşizya; ne fark eder! Ha Kürd, ha Türk. Hepimiz Kürdüz işte!

Sahi ya; Birlikçifaşist, ümmedçi, sosyalist Türk budeğişime ne dersin?

 

Biraz samimi olsan, biraz empati yapsan ve Kürdlere devlet gereksiz demeni bir gözden geçirsen nasıl olur?

 

Faşist, ümmedçiyi bir kenara koyduk. Çağrımız kendine sosyalist, M-L, enternasyonalist diyenbirlikçi kardeş“lerimizedir. Cevap bekliyoruz.

 

Bu arada hiç merak etmeyin. Kürdistan Cumhuriyeti’nde tümhalkları temsil eden M-L partilerimiz var. Tüm halkların ortakörgütlenmesiyle devrim yapmayı önüne görev olarak koymuşlardır. Devrim yapıldığında her halka haklarını zaten verecektir. Bu konuda hiç bir kaygınız olmasın.

 

15 Ağustos 2020

 

NOT: Bu makelemizde dile getirilenleri ironi olarak kabuledin. Fakat bir gerçeği de ifade ettiğini anlayın. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: