Ahmet Doğançayır yoldaşımızı kaybettik ! Teletexsnews24.com (Mezopotamya) haber sitesinde uzunca bir süre köşe yazılarıyla komşuyduk.Örnek Devrimci Marksist mazisinin yanısıra onun Her yazısını merakla bekler ve analizlerindeki ayrıntıları ustaca ele alması ona olan hayranlığımı hep artırırdı. Demekki senide uğurlamak varmış güneşe ! Güneşler yoldaşın olsun yoldaş !🥀❤️ / Erkan Polat

BD43D099-D0C6-4B9E-A6BD-5B339FE3B8AD

Türkiye Devrimci Marxsistleri bu akşam bir çınarını yitirdi !

Geleneğimizin, tarihimizin ayrılmaz bir parçası olan yoldaşımız, dostumuz Ahmet Doğançayır’ı kaybetmiş olmanın tarifsiz hüznünü yaşıyoruz.

Acımız çok taze ve çok büyük! Tanığı ve şahidiyiz: Bütün ömrünü akıntıya karşı mücadele etmekle geçiren Ahmet yoldaşımız; sınırsız, sınıfsız, sömürüsüz bir dünyaya tüm kalbiyle inandı ve ömrünü bu uğurda yaşadı!

Ahmet yoldaş en zorlu koşullar altında İşçi Cephesi gazetesinin ilk yazı işleri müdürlüğünü üstlenmişti. Bir kuşak, onun 12 Eylül karşısında gösterdiği insan üstü direncin hikayesiyle büyüdü.

O, yılmaz bir Dördüncü Enternasyonal savaşçısıydı.

Ne cezaevleri, ne işkenceler, ne işsizlik, ne de kıymet bilmezlikler onu yolundan alıkoydu. Her birimizin üzerinde büyük emekleri olan Ahmet yoldaşımızın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Asla unutulmayacaksın!

Ahmet yoldaş, sosyalizme dek daima!