Ahmedo iki gözüm filmi motor dedi.

Read Time:49 SecondAhmedo iki gözüm filmi motor dedi.

Mezopotamya24-Usta sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’dan Paris’e uzanan hayat hikâyesini sinemaya taşıyacak olan Ahmedo İki Gözüm’ün çekimlerine Paris’te başlandı.

Paris’teki sürgün hayatı sırasında 43 yaşında hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya’nın hayatı, ‘Ahmedo İki Gözüm’ filmiyle beyaz perdeye taşınıyor. Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olacak filmin yönetmenliğini Ahmet Adnan, Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar üstleniyor.

Yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatındaki önemli olaylar izleyiciye sunulacak. “Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?”, “Neden Ahmet Kaya?”, “Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?”, “Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?” gibi pek çok sorunun cevabı filmde yer alacak.

Senaristliğini Gönül Aktürk’ün yaptığı filmde Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı açıklanmadı. Filmin setinde fotoğraf çekilmesine dahi izin verilmediği aktarılıyor.

Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak film, 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek.Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: