DAİŞ’in son demlerini yaşadığı nokta!

Read Time:1 Minute, 9 Second


DÊRA ZOR- Dünyaya korku salan DAİŞ’in can çekişme anları Mezopotamya Ajansı’nın kameralarına yansıdı. Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) Dêra Zor’da DAİŞ’e karşı gerçekleştirdiği operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, son günlerde QSD güçlerine teslim olan DAİŞ’li ve ailelerinin sayıları 7 bini geçti. Neredeyse dünyanın her yerinden DAİŞ’lilerin ortaya çıktığı Dêra Zor’da, selefilerin hilafeti son saatlerini yaşıyor. Tarihi anların yaşandığı Dêra Zor’da, DAİŞ küçük bir alana sıkıştırılmış durumda.

Gruplar halinde sivillerin çıkarıldığı alan Fırat Nehri üzerinde yer alıyor ve DAİŞ burayı kamp olarak kullanıyor. Üç tarafı da QSD savaşçıları tarafından tutulan yerde hala siviller bulunuyor. Teslim olan DAİŞ’lilerin kamyonlara bindirildiği yer olan kampa, Mezopotamya Ajansı (MA) girdi. Çevresinde QSD’li güçlerin bulunduğu kampta, DAİŞ’liler ve aileleri çıplak gözle görülebiliyor. Kalkan olarak tutulan siviller de kameralara yansıyor. Yine teslim olan DAİŞ’lilerin araca bindirilme anları da görünüyor.

Suriye Rejimi’nin elinde bulunan Ebu Kemal’in de görüldüğü noktaya binlerce araç toplatılmış. QSD güçleri mevzi mevzi DAİŞ operasyonlarına devam ediyor.

Coğrafik olarak ova olan Dêra Zor’un Hecin beldesine bağlı Baxoz köyünün hemen yanı başında bir tepe yer alıyor. Tepenin üstede ise YPG ve YPJ bayrakları dalgalanıyor. DAİŞ’liler bu bayraklar altında YPJ ve YPG’li güçlere teslim oluyor.

Kare kare çekilen tarihi anlarda teslim olanlar kamyonlara bindirilerek belirlenen yerlere çıkarılıyor. Kadınlar ve çocuklar ile erkekler 2 arama noktasında üst aramasında geçiriliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

MA / Nazım DaştanHappy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: