TAPE NE DEMEKTİR ? TAPELİ OLMAK GÜNAHMIDIR ! Erkan Polat

Read Time:2 Minute, 49 Second


İlk bakışta İngilizce “Tape” kelimesinden geliyor gibi görünse de, bu kelimenin Türkçesi “Bant” ya da “Kaset” tir ve “teyp” diye okunur.

Kullanılan tape kelimesi, Fransızca “Taper” (daktilo etmek) fiilinden gelir ve bu fiilin miş’li geçmiş zamanıdır. tapée diye tazılır, “tape” diye okunurlk bakışta İngilizce “Tape” kelimesinden geliyor gibi görünse de, bu kelimenin Türkçesi “Bant” ya da “Kaset” tir ve “teyp” diye okunur. Kullanılan tape kelimesi, Fransızca “Taper” (daktilo etmek) fiilinden gelir ve bu fiilin miş’li geçmiş zamanıdır. tapée diye tazılır, “tape” diye okunur.

Bildiğiniz gibi birzamanlar Türkiyede AKP devleti, devlet olmaya göz dikmiş Fetö terör örgütüyle uzun bir süre ortaklık kurmuştu. Nede olsa bu gömlek değiştirmiş eski milli görüşcülere göre onlar yani fetöcüler,anlı secdeye gelmiş müminlerdi.onlardan onlara zarar gelmezdi, taki tapeler çıkana kadar. Aslında biz sosyalistlerin arasında “nasıl bir sosyalizm” fikir ayrılığı varsa, bu anlı secdeden kalkmayan ama arkasını bir türlü kollayamayan zihniyetin arasındada şerri şeriyat uyuşmazlığı söz konusuydu. Kendilerine İSID, El kaide diyenlerden tutun bizim Ak zihniyetine kadar olan tüm bu oluşumlarda aslında görecelide olsa özünde yalnızca yöntem farkı vardır.

Fetö vari post modern darbecilerden tutun,kökten kelle kesmekten, zindanda kelle çürütmeye kadar varan fikir ayrılıkları, özünde şerri şeriyat konusunda haşa asla aralarında muğlaklık yoktur. Her ne kadar kıbleleri mekkeye dönük olsada, açıkta kalan kıçları, hep küresel semayenin yani kapitalizmin kurallarına uygun vaziyette kalmasında, faizci para kazanmakta, kar aldatmacılığı ile tefecilik yapmakta, günaha girmekte sakınca görmemişlerdir. Zaten hep bu durumlarda zararı hep inanan saf müminlerin haznesine yazılı vermiştir. Hala bugünün zihni zihniyeti, geçmişten ders almayan AKP devletçiği,fetöden boşalan, özelliklede polis başta olmak üzere çoğu devlet kadrolarına Türkiyenin en eski ve kurnaz katili Faşist partisi, çete örgütlenmesi MHP ye ve onun püsküvütcüsü azılı Devletlü’lüsüne niçin teslim etmiştir,bir bilen çıksın söylesin… Şu beka acaba neyin ve kimin bekası, hiç düşündünüzmü !?

Evet, Türkiyede köprünün altından çok sular aktı akmasınada, fetönün ortaya döktüğü tapeler hala aynı yerde, ne yanlışlığı, nede hukuken sahteliği ispat edilemeden ve çürütme yapılamadan orada durduğu yerde durmuyor mu, duruyor. Bu konu niçin hala çözüme kavuşmadı. Hatırlarsanız, o tapelerin yayıldığı, çıktığı dönemde, AKP devletçiğine ve onun reisine,bugünün ortağı, muhalefetten geri kalmayan tavrıyla ve köpürte, köpürte, ağzına gelen hakaretleri ve lafları söylemiyormuydu. Bahçeli faşosunun videoları bugün hala piyasada duruyor. Şimdi zamanında şerefsiz ve haysiyetsiz hatta hırsız dediği bir adamla bugün niçin sarmaş dolaş bu azılı faşo !? Zamanında orada burada en ağır cümleler kurarak o müminlerin en çok sevdikleri liderlerine, reislerine laf attığını bizim saftirik muhafazakarlarımız nasıl unutur ? !! Görünürde Cennetten uzak kalmamak ve günah işlememek için cahillikten centil,centil kaçan bu inançlı müminler, enişte olmaya namzet bu ırkçı, kavim putçusu günahkarın kendilerini ileride niçin öpmeye çalışacağını hiçmi görmüyorlar ?!

İslama şirk koşan ve onu Türkün islamı yapan bu kafirlerle aynı yolu nasıl birlikte yol alabiliyor,bir bileniniz varmı. Hadi onu bıraktım, şu bizim muhafazakar Kurdi, Kürt AKP ye dindarlığından dolayı gönül vermiş muhafazakar dindar kardeşlerim, nasıl olurda bu miğde bulandırıcı ilişkiye, razı olur. Kardeş katili MHP ve onun ortağı AKP devletciğine nasıl onay ve oy vereceksin merak ediyorum…

Olur ya sayenizde fetöden daha kurnaz olduğu kesin iktidara gelme ihtimali yüksek MHP faşizmin faşist toplama kamplarında günahlarından dolayı tövbe etmeye kalkışırsan dahi, kul can hakkını elinden alanlara yardım ettiğin için ve katledilmiş kardeş müminlerine ihanet ettiğin için seni asla affetmiyeceğimiz kesinde, tüm rezillikleriyle, tapaleriyle orada sırıtan zihniyetten yana ve onların bugünki yardakçısı ve kendi ırkının putcusu faşist partiyle işbirliği yaptığın için Allah seni af edermi bak onu biz bilemeyiz ! Allah bilir !Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: