Hilal Nesin Yazdı: (T)acizciler (C)umhuriyeti

Read Time:3 Minute, 30 Second


“Ne ayıp bir başlık, ne kadar ayıp ettin Hilaaaal” mı dediniz. “Ne demek “(T)acizciler (C)umhuriyeti, sen koca TC ye nasıl böle şeyler dersin” mi dediniz.

 

Çok pişmanım, özür dilerim ne yaptığımı bilmiyordum, şöle bi haber sitelerinden geçerken baktım ülkemin polisi  kim olduğu neci olduğu nereli olduğu hiç mi hiç önemli olmayan kadının birine tabiri caizse “pandik” atıyor yani taciz ediyor. “Bak sen utanmaza bide ‘pandik atıyor’ demez mi, sen nasıl koca ülkenin polisine pandikçi dersin” dediğinizi de duyar gibi oldum duymazdan geldim.

Gördüğünü söylemeyeni pandikçi polis pandiklesin ben gördüğümü söylüyorum, evet  ülkemizin polisi pandikçi. “Yok değil” deyip beni yalancılar derneğinize üye yapamazsınız olmam, hiiiç boşa yorulmayın. Şu “taciz” sözcüğünü kaldırıp yerine “pandik” yazacağım yüksek müsaadenize sığınarak.

Haaa sizde pandikçi polisin başı yani baş pandikçi gibi, “polisimin pandiklemesi normal, benim pandikçime kimse laf edemez pandikleyecek tabi, polisimiz neden var pandiklemek için var” diyorsanız onu bilemem, öğretmenlerimiz bize polisin görevleri arasında pandiklemeknin de olduğunu anlatılmamıştı.

Dünyaca meşhur azılı bir teröristi, hatta dünyanın en korkunç canilerinden birinin gözaltına alınırken taciz edildiğini görsem de aynı tepkiyi verirdim, kadın veya erkek olması da çok önemli değil bundan kuşkunuz olmasın. Yani efendim babası FETOcu abisi  DHKP-C’li diyenlerin aklına da şaşarım hoş akıl olsa o cümle vukuu bulmazdı, aklı alabildiğine faşist. Şimdi ben yada bir başkası şu ayıp cümleyi kuran zaaart-ı suçlasak, varsa kızı veya kız kardeşi annesi vs… “sen şu soysuzun yakınısın” deyip pandik atsak olur mu? Akşama kadar kim kime kızıyorsa pandik atsın öyle mi? Hıııh işte o halde bana “(T)acizciler (C)umhuriyeti” dedim diye kızmaya hakkınız yok.

Pandik atmanın meşrulaştırıldığı ülkede yaşanmış olayı yazarken nasıl bir başlık kullanmalıydım? AKP’li kadın vekil Özlem Zengin, gibi , “Telaşın verdiği yanlış bir hareket” dememi beklemeyin, ben desem desem bu gibi kadınlara ve erkellere haaay sende pandiklere gelesin haay sende telaşlara gelesin derim. Dedim bile.

Es geçmeyeceğim başka bir ayrıntı daha. Taciz görüntüsünü gördüğümde aklıma ilk önce bu geldi ki kuşkusuz herkesin aklına gelmesi lazımdı, gelmediyse hadi gelsin aklınıza. “Bunlar gözümüzün önünde böyle yapıyorsa dört duvar arasında kim bilir neler neler yapıyordur” oldu. Yıllardır cezaevlerinde düşünce suçlularına yapılan tacizi hatta tecavüzü okur duyardım, elbette, “yok bizim polislerimiz yapmaz öyle pis şeyler” demezdim, ben yakıştırırım her bir pisliği polisime, “yaparlar en pisini yaparlar” derdim.

Kulakları çınlamasın bir hemşehrim vardı kocası polis, bir gün bana, “Hilal polislere sürekli iftira atıyorlar işkence yapıyor diyorlar” demişti. Benden beklediği cevabı vermiştim, “evet polisler işkence yapıyor” demiştim. Kızarak, “benim kocam yapmıyor zaten benim kocam trafik polisi” demişti. Yüzüne pat diye, “senin kocanda harçlığı bitti mi araçları durduruyor sürücülere yok yere ceza yazıyor resmi cezadan kurtulmak için resmi olmayan cezayı ödüyorlar, Allah’la senin kocanın birde cezayı ödeyen sürücü arasında kalıyor bu durum” diyemedim. Küser diye değil umurumda olmayacağından demedim. Gözümle gördüm kocası hırsız olan kadınların hiçbir zaman kocalarından utanmadıklarını, kocalarının hırsızlık yapmasıyla övünürler, saklamayalım bugüne kadar hile hurda ile seçilmiş hırsızların eşlerinden de gördüğümüz bu değil mi?

Polis karısı hemşehrim kocasının tertemiz olduğunu söyleyip geçmekle kalmadı bide işkencenin mecbur yapıldığını anlatmaya başladı. “Polislerde çaresiz yakaladıkları kişiler konuşmuyolar devleti yıkmaya kakıyolar, hem bizim polisimiz dövüyor işkence yapmıyor” demez mi? Efendim bizim emniyetimizin işkence aletleri yokmuşmuş, kuru bir copla dövmek zorunda kalıyorlarmış, arada verdikleri elektrik tam olarak elektrik sayılmazmış, hafif titretirmiş hepssi bu, biz başka ülkede ki işkenceleri görmüyormuşuz yaban ellerin polisinde ne işkenceler varmışmış, bizim millet şanslıymış kuru copla dayak yiyorlarmış. Ammaaa canımmm bizde anlayışlı olmalıymışız polisimiz çok çalışıyormuş, sinirleri yıpranıyormuş, çok yoruluyormuş az biraz işkence yapıversinlermiş, hemen kızmamalıymışız onları da anlamak lazımmış, ülke suçlu kaynıyormuş hükumetin dışında ki herkes teröristmiş polisimizin işi çok zormuş elini sallasan elin teröriste değiyormuşmuşşş. Bir tek polisin karısı bunu söylüyor olsa yazık kocası polis karısını korkutmuş deli etmiş, “delidir ne düşünse yeridir” derdim zira değil. Bunun gibi düşünenlerin sayısı milyonları buluyor.

Ülkenin başına gelmiş en büyük felaket olarak anılacak paş pandikçi; “Elimizde öyle belgeler var ki evladımıza ‘Tacizci’ diyen alçaklar gereğini görecek” diyorsa ne demek lazım diğerlerine. Eline alacağı sahte belgelerle kim bilir neler yapacak kadınlara kızlara ve erkeklere…

Pandiklenen suçlu pandikleyen mağdur. Hele bu kişi kadınsa başına gelecekleri düşünün, vurulur bel altından arsızca terbiyesizce. Ne demeli, terbiyesizler demeli, ağızlarına biber sürmekle düzelecek olsalardı keşke, ama nafile, acı biber kuyusunda bekletilmeliler. Tüm bedenleri terbiye olana kadar bekletilmeli tüm pandikçiler…Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: