HTŞ lideri Antakya’da “Yasalar Çerçevesinde” Tedavi Ediliyor

Read Time:1 Minute, 20 Second19/02/2019 tarihinde Rus haber ajansı Sputnik, ‘Nusra lideri ağır yaralı olarak Antakya hastanesinde’ haberini manşetten verdi.

Mezopotamya24– Rus haber ajansının haberine göre, Hayat Tahrir eş-Şam (Nusra) lideri Ebu Muhammed el-Culani’nin (gerçek ismi Ahmed Hüseyin el-Şara) kafasından ağır yaralanmış halde Antakya hastanesine getirildiği belirtildi.

Sputnik’in haberi şöyle:

Sputnik Arapça’nın RİA Novosti’den aktardığına göre Suriye’nin İdlib şehrinde pazartesi akşamı meydana gelen patlama sonucu kafasından ağır yaralanan bir kişinin Antakya Devlet Hastanesi’ne getirildi. Kafasına isabet eden şarapnelin beyin sarsıntısına yol açtığını ve ameliyata alındığı belirtildi. “Antakya Devlet Hastanesi’ne getirilen kişi terörist Ebu Muhammed el-Culani’dir”

Konuyla ilgili yaptığımız araştırmada HTŞ liderinin Antakya’ya getirilerek tedavi edilmesi “Yasalar Çerçevesinde” yapılmaktadır. 2013 yılında dönemin içişleri Bakanı Muammer Güler tarafından Antakya valiliğine gönderilen aşağıdaki belgede görüldüğü gibi, Bu örgüte ve örgüt üyelerine her türlü yardımı yapma konusunda genelge gönderilmiştir. Ve bugün yapılan tedavi de bu çerçevede yapılmaktadır.

HTŞ lideri Ebu Muhammed el-Culani şu anda Antakya Medical park hastahanesi 109 nolu odada tedavi ediliyor.

Hayat Tahrir eş-Şam (Nusra) lideri Ebu Muhammed el-Cevlani’nin (gerçek ismi Ahmed Hüseyin el-Şara) kafasından ağır yaralanmış halde Antakya medical park hastanesine getirildiği belirtildi.

Antakya Medical Park hastanesinden güvenilir bir kaynak, Suriye’nin İdlib şehrinde pazartesi akşamı meydana gelen patlama sonucu kafasından ağır yaralanan HTŞ liderinin Devlet Hastanesi’ne getirildiğini ve 109 nolu oda da tedavi edildiğini belirtti.

Kafasına isabet eden şarapnelin beyin sarsıntısına yol açtığını ve ameliyat edildiğini söyleyen kaynak, “Antakya Medical Park Hastanesi’ne getirilen kişi Ebu Muhammed el-Cevlani’dir” dedi.

2013 yılında dönemin içişleri Bakanı Muammer Güler tarafından gönderilen genelgede görüldüğü gibi HTŞ liderinin Antakya’da tedavi görmesi “yasal çerçevede” yapılmaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: