Ruslar, İŞİD’den alınan TSK’nın askeri ekipmanlarını sergileyecek

Read Time:57 Second


Ruslar, İŞİD’den alınan TSK’nın askeri ekipmanlarını sergileyecek

Mezopotamya24– İŞİD’in elinden alınan TSK’ya ait  “askeri ekipmanlar sergilenecek.

Rusya Savunma Bakanlığı, askeri bir şov amacıyla “Suriye’den Dönüş” treni hazırlığına girişti. Suriye’de düşmandan “ganimet olarak” elde edilen silah ve ekipmanlar 18 yük vagonuna yüklenerek tüm Rusya’da dolaştırılacak ve sergilenecek

Vagonlarda 500’den fazla ekipman ve silah modeli yer alıyor. Bunlardan bir kısmı TSK’ya ait. İngiltere’de savunma ve askeri analiz uzmanı olarak çalışan Joseph Dempsey sosyal medya hesabında zırhlı araçlar arasında TSK’ya ait ACV 15 tankları olduğuna dikkat çekti.

Dempsey, bunların iki yıl önce cihatçılara gönderilen silahlar arasında olduğunu da vurguladı. Silahların bir kısmının zamanında IŞİD’in TSK’dan ele geçirdiği tanklar olma ihtimali de bulunuyor.

Silah ve ekipmanlar arasında toplar, zırhlı araçlar, tanklar ve patlayıcıların yanı sıra ÖSO’ya ve cihatçılara verilen yabancı ekipman ve teçhizatlar yer alıyor.

Tren 23 Şubat’taki Anavatanı Savunma Günü’nde Moskova’dan Vladivostok’a ve Sevastopol’dan Murmansk’a kadar Rusya kentleri arasında bir yolculuğa başlayacak. 60’tan fazla durak olacak.Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: