İlham Ahmed: YPG, DSG ve PKK ile ilgili açıklama

Read Time:51 SecondABD medyasına açıklama yapan İlham Ahmed, “IŞİD’in tamamen ortadan kaldırılması için Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) desteğin sürmesi gerekiyor. Bu konuda taktik ve teknik yardıma ihtiyaç var” dedi.

Mezopotamya24 – ABD medyasına açıklama yapan İlham Ahmed, “IŞİD’in tamamen ortadan kaldırılması için Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) desteğin sürmesi gerekiyor. Bu konuda taktik ve teknik yardıma ihtiyaç var” dedi.

ABD’nin bir kısım güçlerini Rojava ile kuzey ve doğu Suriye’de bırakması gerektiği görüşünü savunan Ahmed, “Sembolik de olsa böyle bir güçün bölgedeki varlığı önem taşıyor. Teknik açıdan bu güç uyuyan IŞİD hücrelerinin bulunup temizlenmesinde önemli bir aktör olabilir” diye konuştu.

İlham Ahmed, ABD Başkanı Trump’ın çekilme kararına saygı duyduklarını vurgulayarak, “Ancak tümden çekilme hem bölge açısından ve hem de Rojava açısından büyük sorunlara yol açabilir. DSG’nin kontrolü altında bulunan topraklar dış tehditlere maruz kalır” değerlendirmesinde bulundu.

YPG ve DSG’nin PKK ile herhangi bir bağı olmadığını savunan DSM Yürütme Kurulu Başkanı, Türkiye’nin bu konudaki suçlamalarının da, “Türkiye’nin Kürt fobisinden” kaynaklandığını belirtti.Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: