IDLIP OPERASYONU ÛÇ HAFTA SONRAYA BIRAKILDI

Read Time:49 Second


IDLIP OPERASYONU ÛÇ HAFTA SONRAYA BIRAKILDI

B8121A0B-C76A-4962-AA77-4FA9EB5AD58B

Mezopotamya24.com-“El-Nusra’nın dağıtılması için ûç haftalık mühlet” verildiģi belirtiliyor.Türkiye ve batılı devletlerin Rusya’ya baskısı nedeniyle Idlib operasyonun ileri günlere ertelendiğini ve Türkiye’ye El-Nusra’yi diğer “ılımlı muhaliflerden” ayırması için ûç haftalık süre tanındığını belirtti.

Rus yetkililerinin Pazartesi günü Soçi’de Türk yetkilileri ile görüşeceğinin belirtilmekte. Fransa basınına konuşan bir Türk yetkilinin Idlib’e yönelik operasyonun birkaç hafta daha başlamayacağını aktardı.

Idlib’teki gelişmelere ilişkin “Lavrov; Suriye rejimi kapsamın bir operasyon hazırlığı yapmıyor ve Kremlin Idlib konusunu görüşüyor” başlığıyla haber yayımlayan El-Kuds El-Arap Gazetesi ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un ağzından verdiği haberde, Suriye rejiminin Idlib’e yönelik kapsamlı bir operasyon hazırlığında olmadığını ve Moskova’nın bölgedeki sivillerin güvenliği için çalışma içerisinde olduğunu aktardı.

DAIŞ tarafından Süveyde bölgesinden kaçırılan ve halen rehin tutulan sivillerin durumuna ilişkin “Süveyde halkı Şam ve Moskova’yı suçluyor. Süveyde halkının Rusya ve Şam yönetiminin politika ve açıklamaları ile rehinelerin serbest kalmasını engellemekle suçladığını belirtiliyor 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: