MİT Yusuf Nazik’i nasıl ‘kaçırdı’ Yavuz Özcan

Read Time:3 Minute, 31 Second


MİT Yusuf Nazik’i nasıl kaçırdı

Yavuz Özcan

28F5905C-44C3-4C1F-A869-07468429E4DETürk basını İdlip operasyonu yaklaşırken yeni gündemler yaratıyor. Allah için bu konuda da hayli maheretli. Bütüngazete manşetlerinden ‘’MİT’ten Suriye’de operasyon: Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Türkiye’ye getirildi’’ başlıklı haber adeta domates salçası gibi gazetelerin birinci sayfasında akıyor.

Devletin en maharetli ajansı olan Anadolu Ajansı bir adım daha ileri giderek MİT operasyonunu yapanları ‘’yerli ve milli’’olarak tanımlıyor. Yani dışarıdan destek alınmadığını özenle vurguluyor bununla.Yakalandığı iddia edilen kişinin Türk bayrağı altında yaptığı ‘’açıklamaların’’ yanı sıra birde detaylandımışlar ve isim isim karışanları,emir verenleri sıralamışlar ki akıllar karışmasın.Dün Fail belliyli Mihraç Ural,bugün fail değişmiş.Galiba bu pilav daha çok su kaldıracak gibi…

Manşetlere bakılırsa MİT Suriye’nin Lazkiye kentinde başarılı bir operasyonla 11 Mayıs 2013’te 52 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısını planlayan ‘’teröristi’’ alıp getirmişti. Yusuf Nazik adlı bu kişi ‘’gri ve mavi kategorinde’’  aranıyormuş da yeni haberimiz oldu ne hikmetse..Kırmızı katagoriyi Mihraç Ural kaptığı için, Nazik’e bu iki katagori uygun görülmüşYusuf Nazik’e önce Ali Nazik yemeği ısmarlandığına da atıfta bulunularak’çok gizli’’ ve CIA ve MOSAD’ı çatlatacak, kıskandıracak ölçüde ‘’başarılı’’ bir o kadarda adneralinli bir operasyonla NazikTürkiye getirilmiş, hemde Lazikiye’den.Tabi bu haberi okuyunca Mihraç Ural’a soruyorum, sana bomba Yusuf’a Ali Nazik ısmarlıyorlar bu hakka revamıdır? Ural gülüyor ve başlıyor olayı anlatmaya….

3309507D-94D0-4A3E-8120-88CCC1BC9DF0YUSUF NAZİK’İN YAKALANMASI

18 Ağustos 2018 gününden itibaren  Lazkiye’deyken kaybolan Yusuf Nazik,  bu gün 12 Eylül 2018 tarihi itibariyle  Türkiye medyasında  MİT tarafından kaçırılarak sorgulandığı haberlerinde belirdi. TV kanallarından dile getirdiği ifadesinde Reyhanlı eyleminin planlayıcısı ve organizatörü olduğunu dile getirdi.

Yusuf Nazik’in kaçırılma olayı, şahsıma yönelik suikast süreciyle de  zaman kesişmesi içinde olduğu görülüyor. Slınfı güzergahında temas hattına çıkışta konvoyumuza yapılan bombalı saldırı bu eylemler dizisinin bir parçası olduğu böylece açığa çıkmış oldu. Bu kirli ve abes işlerin sorumlusu kendilerinin açıkçı da ifade ettiği gibi MİT Başkanlığıdır. Şimdi olayı sana şöyle sıralayarak anlatmakta yarar var sanırım…

Reyhanlı olaylarında  önceki yakalanmalarda 32 kişi sorgulanmıştır. Bu sorgulamaların  güvenlik güçleri sürecinde ve savcılık ve ardından mahkeme sürecinde  bir tek  şahıs,Mihrac Ural’ı tanıdığını dile getirmemiş, Reyhanlı eylemiyle ilgili bir ilgimin olduğunu belirtmemiştir.

Reyhanlı olayı üzerinden yarım saat geçmemişken zamanın iç işleri bakanı  Güler ve Başbakan Erdoğan bir ağızdan direk beni suçlamıştır. Bu acele suçlamayla  bir şeylerin örtüldüğü ve bu açıklamalarla hem kriminoloji bilimine, hemde komedisnatına bir katkı yapılmıştır. Halkımız hükümetin Reyhanlı konusundaki tüm açıklamaları yalan ve riyakarca görmüştür.

Reyhanlı saldırısının sırtıma yargısız infazla yıkılması karşısında yaptığım bir dizi açıklama ve röportajda da ifade ettiğim gibi, bu kanlı eylem vahşice korkakça masum insanların canına kıymıştır, Hayatım boyunca halk için çalıştım devrimci olarak ilkeler ve ahlak manzumesi içinde böylesi kirli bir işe, böylesi hunharca işlenmiş cinayetlere asla prim vermem ve lanetlerim.  Bu saldırı kendi araştırmamızla  belirginleşen verilerle  kimi  MİT elamanları (Özellikle Suriye ile savaş çıkarmak isteyen kesimleri) kaçakçı, mafya şebekelerinin tetikçiliğiyle gündeme gelmiştir dedim hep. Bu açıklamalarım her yeni gelişmede bir kez daha ayakları yere basmaktadır.8 mayıs 2013’te bu olayın  gündeme gelmesinden 3 gün önce ( Reyhanlı olayı 11 Mayıs 2013) Emniyet Genel müdürlüğüne telefon ihbarında bulunan MG adlı MİT ajanı, olaya  siyasi boyut vermek için  “Mihrac Ural büyük bir eyleme kalkışacak” diye ihbarda  bulunmuştur. Bu ihbar da MİT talimatıyla yapılmış ve savcılığa intikal etmiştir. Savcılıkta  hiçbir itirafa dayanmadan hakkımda  olayla ilgili bir ilinti bulunmadan  yargısız infazla beni dosyanın bir numaralı sanığı haline getirmiştir. Bu ahlaksızca  zalimce birgirişimdi. Ural’a, Suriye İstihbaratı için bu kadar ‘’önemli’’ bir şahsiyet nasıl olurda Lazikiye gibi kuş uçurtulmayan bir yerden Ali nazik ısmarlanarak taaa Türkiyeye garibim paketlenip getirilir diye soruyorum.

Ural ‘Yusuf Nazik denen şahıs, Lazikiye’de 18 gün önce kaybalduğu onu tanıyan kişilerce bilinmektedir’. Nazik’ın kaçakçı olduğunu belirten Mihrac Ural Nazik ne iş yaptığını Türk devleti de dahil olmak üzere herkesin bildigini, siyasetle hiç bir ilişkisinin bulunmadığını ve kim para verirse ona çalıştığını belirtiyor. Şahsın 18 gündür kayıp olduğunu çevresinin resmi yetkililere bildirdigini belirten Ural, çevresi ve kendisi kaçakçıdır.Arkadaşları tarafından para karşılığından bayra,ın birinci gününün gecesinde sabaha karşı evinde uyutularak Lübnan’ın başkenti Beyruta götürülüp Türklere teslim edilmiş.MİT kesinlikle Lazikiye’ye gelmedi ve ayak basmadı.İşi Lübnan mafyası arkadaşlarına ve hacizlerden (askeri kontrol noktaları) buralardan aranmadan geçebilenlere yaptırmıştır. Zaten yapılan araştırmalarda bu ortaya çıkmıştır.Kısaca Yusuf Nazik’in hikayesi bu diyor… 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: