Cemil HAYEK YAZDI: BİR DÜNYA LİDERİ

Read Time:4 Minute, 6 Second


Cemil HAYEK YAZDI: BİR DÜNYA LİDERİ


Bizim cihan-ı şümul liderimiz kükredi: Trump ile görüşme talebim olmadı. İşten azledilmeği bekleyen Trump’ıgören Erdoğan, ne kadar cesur olmuş!  Aslında bizim cihanı-ı şümul lider, hem Trump’ı, hem  Putin’i hem de Ruhani’yi oynatıyor da, onların haberi yok. Sakın gıdıklıyor olmasın, birileri bıyık altından gülüyor da…

46163CDA-E660-4501-87E0-1266C6FF43F5

AFRİN ASLANI

Bizim Reiz, taraftarlarına ‘Bizi de Afrin’e götür!’ dedirttiğinde, önceden hazırlanmış cevabı vermişti: Önce ben gideceğim.

Acaba Şam’da namazı kaçıran Erdoğan, Afrin’de kaza namazına neden gitmedi? Yürek mi ister? İcazetle girdiği Afrin’de nasıl da kükrüyordu! Buna Türkiye’deki yandaşlar dışında kanan kaç avanak var?

Şam’a teröristler saldırdıklarına, Şam, devletin son kalesi gibi görünürken, orada aileler var demediniz.Şimdi ise, İdlip için, orada aileler var deyip, sivillerden söz ediyorsunuz, çünkü müttefikleriniz teröristlerdir.

Kaldı ki, ne devlet askerlerinin, ne Kürtlerin ne de Alevilerin, müttefik teröristleriniz gibi iğrenç bir tecavüz ve ganimet gelenekleri vardı. Acaba teröristlerintecavüzlerde, vakıflarınız ve imamlarınızla ortak zihniyetleri mi vardı ki, onları savunuyorsunuz?

ŞERİAT DEVLETİ KURDUNUZ

Hangi yüzyılda yaşadığınız belli oluyor; İdlip’tekurduğunuz şeriat devleti, Türkiye için idealinizdeki model mi olacaktı? Vakti ile cesetlerle cinsel ilişkiyi hak kabul eden şeriatçı Mursi için gözyaşı dökenler, şimdi de İdlip’in devşirilmiş canileri için gözyaşı mı dökecek?

Sizin hiçbir şerefsizle sorununuz olmayacak mı?

Sadece Kürtler, Aleviler ve devrimcilerle mi?

Tecavüzcüler ve caniler için içeride af ararken, aynı affı Suriye aslanlarının İdlip’te caniler için uygulamalarını mı beklerdiniz?

İKİ ORDUNUN KOMUTANI

Sınır dışında terör yuvaları, içeride TSK; Recep efendi hangisinin komutanı acaba? Astana’da savunduğu TSK mıydı, yoksa sınır ötesindeki teröristler mi?

Gerçi her ikisi de sınırın her iki tarafında; Onları birbirinden ayıran reis kim?

BİRİ BİR SATRANÇ ŞAMPİYONU, BİRİ DE BİR CEHALET ŞAMPİYONU

Biri dışarıdan okulsuz iki dil öğrenen (Putin), diğeri de lise bile bitiremeden hayali üniversite mezunu(reis); İki lideri karşılaştırmağa kalkana, Türk aklı yakıştırması mı yapmak gerekir? Öyle ya, basın yayınınızla aptallaştırdıklarınız dışında, sizi ciddiye alacak kitle veya şahıs kaldı mı?

Reis, sen bir ordudan vaz geç, birini sınırın bu tarafına, birini diğer tarafına taşı, sonra da birini seç veya birinden vazgeç, olmaz mı?

Suriye’de savaşan teröristlerin Türkiye’den aldıkları parayı, hiç bir TSK mensubunun aldığını sanmıyorum.

MUHALEFET VAR MI?

Bizde yakında yerel seçimler var, gerçekte bir muhalefet havası esiyor mu? Erdoğan’ı her skandalda, devlet meselesi diye destekleyen muhalefet, yerel seçimlerde neden muhalefet etsin?  Gerek içerde, gerekse dışarıda Erdoğan tek ses olacaksa ve siz buna sessiz kalıp, çaresiz göründünüzse, sizin belediyelere niye oy verilsin?

Gerek milliyetçilikte ve gerekse işçi sınıfına karşı olan tavrınızda, sizinle iktidar arasında ne fark var? Fark yoksa belediyelerinizin AKP ‘den farkı ne?

Hazine bakanı onaylamadan, kuruş harcayamayacak olan belediyeleriniz nasıl çalışacak? Hiç teşhir edip, protesto ettiniz mi?

Kürtler, Aleviler ve devrimciler konusunda, AKP’ye karşı aldığınız doğru dürüst bir tavır var mı?

Yoksa onlar da devlet meselesi mi,  AKP’yi mi desteklemek gerekir?

İŞÇİLERİ SATTINIZ

Eskiden sendika liderleri CHP eğilimli idi, onları soldan kaptınız; Güya sizi sol partiler olarak tanıdılar. Öyle olunca, onlar da sizin gibi iktidarla işbirliğine gittiler. Sendikalar CHP’ye yakınlaştıkça, işçi liderliği vasıflarını kaybettiler, artık ellerinde milliyetçiler gibi Türk bayrakları ile sahneye çıkmağa başladılar. Bu da, işçilere veya işsizlere ne kazanım kazandırdı, bilen varsa beri gelsin!

CHP belediyelerinin atılan işçilere olan tavırları, AKP belediyelerini aratmıyor. AKP, kadrolaştırma vaatlerinde, onları sizden fazla kandırmadı. Binalarınızda açlık grevinde kaç kişi var?

Mahir Kılıç, zevk için mi açlık grevinde?

SAVAŞ VE EKONOMİ

Savaşın bitmesini en başta bizim reis istemeli idi.Oralara ülke sermayesini havale ederken, içerideki emeklilerin ne maaş aldıkları, açlık sınırı altında asgari ücret alan, üreten çoğunluk, hiç mi aklına gelmez?

Okul kalmadı bu ülkede, öğretmen kalmadı bu ülkede, talan sonucu artık kitaplar da el yakıyor bu ülkede. Bu zul, şimdiye kadar, tarihin hangi cahili bu kasvetleestirdi?

Aydın düşmanlığı, bu devlet için geleneksel oldu
İşçi düşmanlığı, bu devlet için iman oldu
Sömürü ise, en büyük ibadet oldu; Diyanet işleri, bir ara hırsızların savunuculuğuna bile soyundu.

Muhalefet, artık devletin bir alt kuruluşu, işte onun için sessiz, işte onun için referandum ve seçim oylarını sattı. Çünkü devlet, artık AKP ve Erdoğan rejimi demektir. Bundan böyle, bu devlete çağdaş anlamda devlet bile denemez.

ŞERİAT SİZE YARAŞIR

Siz talan kültürünü savunursanız
Siz kabile hukukunu savunursanız
Siz kadın düşmanı mütecavizlerseniz
Siz hırsızlığı ve ganimeti arıyorsanız
Siz aydın ve farklı düşünenlere düşmansanız
Siz ortaçağ giyim ve tesettürüne zorluyorsanız

Size şeriat yakışır. Çünkü şeriat, çadır devletlerinin yönetim biçimidir. Orada el etek ve biat kültürü ile yaşanır. El etek öpen ve öptürenler, emir, şeyh ve sultanlarla yönetilir

Bu çağda yaşayamazsınız artık, en azından bizimledeğil.

İşte bu nedenle bu devletin mezarını kazıyorsunuz, çünkü parçalanmağa zemin hazırlıyorsunuz.

BİR SINIR VE İKİ DEVLET

Suriye sınırının güneyinde halkını birleştirmek için isim ve sistem değiştiren bir devlet (Suriye), kuzeyde ise, ülkeyi ayrıştırarak, ortaçağ yaşamını dayatan bir rejim(Erdoğan rejimi)

Hangisine devlet denir, hangisi bu çağda yaşama olanağına sahip?

Avrupa veya Amerika’yı arkasına almak, sizi çağdaş yapmaz, sizin için sadece bir düş olur. Çünkü onlar, yılanlar gibi deri değiştirir.

Cemil Hayek

9.09.2018Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: