Kadir DAĞHAN YAZDI: HEP BİRİLERİ ve BUGÜN.

Read Time:1 Minute, 34 Second


Kadir DAĞHAN YAZDI: HEP BİRİLERİ ve BUGÜN.


CC262B7A-E9D9-4939-BB92-0E49489312F9
Kadir DAĞHAN

Birileri istiyor ki hep onlar gibi düşünelim, onlar gibi olalım, onlar gibi yaşayalım. Onların istediklerine sevinelim, istediklerine üzülelim. Onlar gibi konuşalım, onlar gibi giyinelim. Dedikleri her şeye kayıtsız şartsız boyun eğelim. Ne derlerse kabul edelim. Yasaklarını, yalanlarını baş tacı edelim.

Ak dediklerine ak, kara dediklerine kara diyelim. Bayram diyorlarsa bayram, zafer diyorlarsa zafer. Dillerimizden, kimliklerimizden, aslımızdan vazgeçelim.

Kutladıklarını kutlayalım, kutsadıklarını kutsayalım. Kısacası onların devşirme varlıklarına biat edelim. En küçük bir itirazda ise hain, bölücü ve terörist ilan edilelim.
Tek bildikleri, tek düşünceleri, tek hedefleri suçlamak, aşağılamak. Çünkü tüm bilgi birikimleri yıllar yılı tekrarlamaktan bıkmadıkları birkaç içi boş slogandan ibaret.

Bu yüzden ne dünyayı görebiliyorlar ne ülkenin gerçeklerini. Pis kokuları ortaya çıkacak diye hep panikte, hep korku içinde yaşıyorlar. Okuduklarını bile anlamaktan acizler oysa.

Halkçı geçiniyor ama en sıkı iktidarcı ve güçlüden yana oluyorlar daima. Buna rağmen onlar gibi olmamızı, tekçi kafalarına diz çökmemizi istiyorlar. Pek bu mümkün mü? İnsanın doğasına aykırı değil mi?
İnsanım diyen bunu kabul eder mi? Edebilir mi?

Dolayısıyla, bedeli ne olursa olsun o birilerine asla boyun eğmeyeceğiz. İnsan olarak boyun eğmedikçe o birileri de devşirme varlıklarıyla, birkaç cümleyi geçmeyen ezberleriyle, ezik egolarıyla, yalanlarıyla, tehditleriyle durmadan saldıracaklar.

Hep saldırdıkları gibi. Ve yine her zamanki gibi kalleşçe. Eşit şartlarda veya teke tek yerlerinden bile kıpırdayamazlar yoksa. Özgürlüklerden yana olan birileri yani bizlerde bilinçle, inançla, yürekle, tırnakla, dişle, kalemle, kitapla hep karşı koyacak, hep direneceğiz o birilerinin karanlıklarına. Hep direndiğimiz gibi.

O birilerine inat dayatma değil, halkçı ve gönüllü günleri kutlayacağız. Yalan ve hamasetleri değil, gerçek ve insani olanı savunacağız. Tıpkı bu gün olduğu gibi. Bu gün 1 Eylül. Dünya barış günü. Cellatların, tekçilerin, ırkçı inkârcıların değil insanım diyenlerin günü. Katillerin, yakanların, yıkan birilerinin değil, yaşatan ve yaşamaktan yana olanların günü.

Tüm zelal yüreklere, tüm barış insanlarına tüm dillerden KUTLU OLSUN bugün. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: