Erkan POLAT YAZDI: HDP DE TEMİRTAŞ TARTIŞMALARINA BİR SON VERİN VE SADETE GELİN! TÜRKİYE HALKI SİZDEN DEVRİMCİ SİYASET BEKLİYOR !

Read Time:1 Minute, 31 Second


Erkan POLAT YAZDI: HDP DE TEMİRTAŞ TARTIŞMALARINA BİR SON VERİN VE SADETE GELİN! TÜRKİYE HALKI SİZDEN DEVRİMCİ SİYASET BEKLİYOR !8894DE6F-40D5-4B68-97D0-11DC7350DFBD
Erkan POLAT

Sanırım türkiye solu, artık kürt sosyalistlerinin sırtından inip alanlarda kendini ispat etmek ve halkına öncülük yapmak zorunda !

Enternasyonal kardeşlikten en son bahsetmesi gereken sol türkiye soludur. 40 yıldır, HDP dışında kitlesel bir varlık gösteremeden, kürt halkının acısı üstünden yol yapmak enternasyonal kardeşlik açısından biraz ayıp oluyor beyler !

Metropollerde, şehirlerde yeterince yalnızlıklarıyla boğuşan sosyalist kardeşlik, kürt halkı açısından kitlesel varlığa ve kardeşliğe hasretken, ukala serzenişlere karnı tok. Hala ulusalcı, kemalist, milliyetçi, sosyal şöven kulvarlarda cirit atan göbek bağını koparmamış, kitle güdü psikolojisi içinde yuvarlanan sürü politikalarında enerjisini boşa akıtan kitle tabanın hotzotcu türkçü solun pis boğazlığından kurtulamayanlar, önce kendi sırmalı fistanlarının yersizliğini görmeli.

Uzun bir süredir susup şu üsten bakışçı şımarıklığı seyredip durdum. Komplekslerden başka bir şey göremedim.

Parlamentonun yani demokratik olası meclisin atıl kalmasıyla, sol, sosyalist vekilliğin öncelikle sırıtır lüks hali, kürt halkının görünürü olmaktan öteye gitmediğini, önce üstünde varlık gösterdiği HDP tabanına bakarak görmeli ve kendine gelmeli.

Ya halkların kardeşliği içinde doğru dürüst önderlik yapar alanlara inersiniz, yada tarihi görevinizi ve misyonunuzu bitirip emaneti tekrar üzerinde yükseldiğiniz halka teslim eder kenara çekilirsiniz.

Kısacası selo canı ve eleştirilerini dinlemeyip, ciddiye almayan ahkam kesenlerin önce, hemen en yakın meclis tuvaletine gidip aynaya bakmalı ve ben neredeyim ne durumdayım, ne yapıyorum’u kendine sormalıdır. Türk halkının devrimci duruş öncülüğünü ele alamadığınız, ikna edemediğiniz sürece, parlamenter goygoyculukta, azınlık ve cılız haliniz daha çok sırıtacaktır.

Ya kendi solununuzu birliğe ikna edip harekete geçirirsiniz, yada misyonunuzu tamamlayıp, kürt halkının kendi çizdiği yola saygı gösterirsiniz.

İdeolojik olarak 40 yıldır ezen ulus sosyalistlerine akıl vermekten bıktık artık ! kürdistan devrimci marksistleri hangi tabanın üstünden size seslendiğinin bilincindedir. Ya siz türkiye marxsistleri yada öyle geçinenler, hangi taban üstünden bizlere ahkam kesiyorsunuz.. edep yahu ! 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: